Ak zvíťazí v prezidentských voľbách v USA Hillary Clintonová, môžeme čakať peklo. V rozhovore pre server Byznysnoviny.cz to uviedol líder Strany priamej demokracie Tomio Okamura. Podľa neho by pre našu krajinu bolo prospešnejšie, keby v prezidentských voľbách uspel Donald Trump.

„Ak zvíťazí v prezidentských voľbách v USA kandidátka zbrojnej lobby Hillary Clintonová, môžeme čakať peklo. Je to nenávistný človek, ktorý skutočne chce vojensky poraziť Rusko. A nehľadí pri tom napravo ani naľavo, „uviedol Okamura. Podľa jeho názoru však Rusko nemožno poraziť, rovnako ako nie je možné poraziť USA. „Ale tá žena je natoľko duševne malá, že to nechápe. A americkej lobby ide samozrejme o odbyt zbraní. Majú pocit, že aj keď USA vojnu nevyhrajú, nijako ich to nezasiahne a odnesie to ako vždy Európa. Dúfam, že sa mýli, „vyhlásil Okamura.

Pripomenul, že Trump povedal, že na riešenie problémov s Ruskom by mu stačila polhodina osamote s Putinom. „Nikto v Rusku netúži po vojne s Američanmi ani s Európou. Ani my v Európe si predsa neprajeme vojnu. Tiež Rusi túžia po rovnocennej spolupráci. Lenže to by strašne oslabilo USA, „uviedol Okamura.

Poznamenal, že ak by nás chceli Rusi zlikvidovať, „tak proste v decembri vypnú plynovody a ropovody a počkajú v pokoji do jari. Nepotrebujú na nás posielať tanky „.

Podľa Okamuru je Donald Trump nádejou nielen pre USA, ale hlavne pre nás v Českej republike. „Ak vyhrá, máme istotu, že skončí studená vojna a nebude hroziť ani vojna otvorená, na ktorej pokraji sme,“ myslí si.

zdroj: parlamentnilisty.cz