Bratranec vodcu líbyjskej revolúcie a mnohoročného prezidenta Muammara Kaddáfího, bývalý generál Achmet Kaddaf ad-Dam, rozprával v exkluzívnom interview televíznemu kanálu RT o osude krajiny po vražde vodcu a násilnej zmene režimu, vykonanej za podpory NATO.

Podľa slov bývalého generála líbyjskej armády, po prevrate sa Líbya zmenila zo stabilnej a bezpečnej krajiny v ruiny a jej obyvatelia museli opustiť domovy.

Líbya – krajina, ktorá predtým stála na čele celého kontinentu a mala autoritu vo svete, sa stala podriadenou a poníženou. Teraz jej osud určujú iné krajiny. Došli sme k tomu dňu cez bolesť, slzy, obete, materiálne a duchovné straty. Preto to, čo vidíme dnes, po piatich ťažkých rokoch, sa stalo následkom činnosti krajín NATO, ktoré prišli preto, aby zbúrali našu krajinu „, povedal Achmed Kaddáf ad-Dam.

Líbya by sa nedostala do takej zúfalej situácie, keby do nej nevtrhli vojská aliancie, ktorej jediným cieľom bola vražda Muammara Kaddáfího. Pritom vodca revolúcie nemal moc – Líbya sa opierala o moc ľudu, o moc národných kongresov a výborov, zdôraznil bývalý vojak.

„V krajine nebol vládca-tyran. Neexistovala situácia, ktorú by nemohol zmeniť ľud vládnucej krajiny, majúci vo svojich rukách moc, bohatstvo a zbrane „, povedal bratranec Kaddáfího.

Ad-Dam dodal, že Líbya sa zmenila v „centrum banditizmu, krádeží a lúpeží, svetovej mafie“ a povedal, že teraz v krajine existujú skupiny banditov, „bábky, ktoré boli privezené zo západu, aby riadili Líbyu“.

„Teroristi boli dopravovaní do Líbye lietadlami pred očami západu, ktorý im zabezpečovali vzdušný“ dáždnik „. Západ pomocou svojich rakiet a vojenských lodí chránil týchto banditov, keď vošli do Líbye v roku 2011, skrývajúci sa za vlajky islamu“, uvádza televízny kanál slová Achmeda Kaddáfa ad-Dama.

zdroj: sputniknews.com

Za čo zabili plukovníka Kaddáfiho? píše sa verejne na sociálnych sieťach

1. Benzín stál -1 liter — 0,14 $
2. Mladomanželia dostali 64 000 $ na kúpu bytu
3. Vzdelanie a zdravotníctvo BEZPLATNÉ
4. Ročne štát dával 1 000 $ príspevku na každého člena rodiny
5. Mesačná podpora nezamestnaného — 730 $.
6. ZRUŠIL vojenské základne NATO.
7. zdravotná sestra-plat — 1 000 $.
8. Za každé dieťa príspevok 7 000 $.
9. Jednorázová pomoc na podnikanie — 20 000 $.
10.Nízke dane a platby štátu….
11. HDP na osobu — 14 192 $
12. Vzdelanie v zahraničí a stáže platil celostne štát.
13. Založil sieť obchodov so základnými potravinami pre mnohodetné rodiny- s nízkymi cenami
14. Za predaj výrobkov po záruke -vysoké pokuty a tresty.
15. Časť lekární dávala BEZPLATNÉ lieky
16. Za falšovanie liekov bol trest smrti
17. Neexistovalo nájomné za byt.
18. Bezplatná elektrina pre obyvateľstvo
19. Predaj alkoholu zakázaný
20. Bezúrokové pôžičky na kúpu auta a bytu
21. zakázané realitné kancelárie
22. 50 % ceny automobilu platil štát- pre bojovníkov za nezávislosť 65 %.
23. Keď prišiel k moci VYHNAL medzinárodné monopoly z krajiny..

Černosi za jeho vlády získali občianske práva. Za 40 rokov jeho vlády počet Lýbijcov vzrástol 3 krát, detská úmrtnosť sa znížila 9 krát, priemerná dĺžka života vzrástla z 51,5 na 74,5 rokov.
Kaddáfi prijal rozhodnutie vyňať Lýbiu zo systému SVETOVÉHO bankárstva a jeho príklad chcelo nasledovať ešte 12 arabských krajín.