Z dôvodu konania summitu premiérov vlád a prezidentov členských krajín EÚ v Bratislave dňa 16.9.2016 budú zavedené dopravné obmedzenia v Bratislave.

Informácia o Sumite:

Bratislava zažije na budúci piatok obmedzenia, aké doteraz ešte nikdy v hlavnom meste neboli. Zatvorené budú hlavné ťahy v rôznych intervaloch celý deň, aj počas špičky. Pre summit lídrov Únie polícia približne po trinástej hodine na pätnásť minút úplne odstaví všetky bratislavské mosty aj pre peších a električku. Ľudí varujú, aby sa pripravili na meškania, do práce vyrazili skôr a dali si pozor, aby stihli odlet lietadiel.

Obmedzenia sa začnú od ôsmej ráno

Hneď ráno budú zatvorené hlavné cesty, ktorými sa desaťtisíce ľudí presúvajú do hlavného mesta a centra. Od ôsmej do desiatej bude zatvorená diaľnica D1 v smere od Zlatých pieskov po Most SNP, všetky autá tak presmerujú cez mesto, kde sú ráno kolóny aj bez mimoriadnych udalostí.Polícia nákladiaky odstaví v pravom pruhu na diaľnici a bude ich púšťať do mesta podľa aktuálnej situácie. Zatvorená bude aj Einsteinova cesta a Staromestská ulica v smere z Petržalky, Hodžovo námestie a Palisády v oboch smeroch až po Hrad. Nikto sa nedostane ani na letisko, Ivánska cesta bude odstavená. Polícia zatvorí aj Most SNP, no to budú zatiaľ ešte otvorené aspoň zvyšné mosty. Kolóny sa však nebudú týkať len týchto miest, vodiči pri obchádzaní zatvorených úsekov zaplnia aj ďalšie cesty. Problémy bude mať aj bratislavská MHD, ktorá bude až na električky tiež výrazne obmedzená.

Cez Dunaj neprejde ani električka

Delegácia premiérov a prezidentov krajín Únie sa bude opäť presúvať medzi 13. a 14. hodinou, zatvorené budú Palisády od Hradu, Hodžovo námestie, Staromestská ulica, zjazd z Mosta SNP k nábrežiu až po Šafárikovo námestie. Polícia pri prejazde delegácie na 15 minút zatvorí všetky mosty aj pre peších vrátane Starého mosta, kde jazdia iba električky.V čase od 15.30 do 16.30 h, keď Bratislavčania aj dochádzajúci vyrážajú po práci z mesta, bude uzavretá cesta od Danubiany cez Čunovo, Panónska cesta v smere na Most SNP, obojsmerne Staromestská ulica, Hodžovo námestie a Palisády po Hrad.

Po 18.00 hodine poobede polícia znova obmedzí dopravu na Palisádach, Hodžovom námestí, Einsteinovej ulici a priebežne uzavrie obchvat v smere od Mosta SNP k letisku aj s výjazdmi. Polícia hovorí, že obmedzenia sú nevyhnutné na presun delegácií, vodičom v piatok veľmi neodporúča šoférovať, najmä v úsekoch s obmedzeniami.