Skutočným vojnovým utečencom utekajúcim pred konfliktom v Ukrajine bola doposiaľ v Nemecku v 95 percentách prípadov zamietnutá žiadosť o azyl (pričom odteraz má byť status azylanta odopretý všetkým), zatiaľ čo vláda Angely Merkelovej prijíma stovky tisíc „vojnových utečencov” z celého Blízkeho východu.

Do neba volajúci dvojitý meter podľa ktorého sa uprednostňujú farební „vojnoví utečenci“ pred bielymi, definitívne odhaľuje skutočný zámer Merkelovej politiky, ktorá nemá „pomáhať žiadateľom o azyl“, ale nahradiť Európanov tak rýchlo ako je to len možné.

Podľa novín Frankfurter Rundshau, z celkového počtu 7000 Ukrajincov, ktorí požiadali o azyl v Nemecku v priebehu rokov 2014 a 2015, bolo vyhovené iba 5 percentám uchádzačov a ostatní boli poslaní späť do Ukrajiny a to aj napriek tomu, že tam od roku 2014 zúri vojna v pravom zmysle slova.

Frankfurter Rundschau napísal, že mnohí z týchto utečencov prichádzali priamo z vojnovej zóny v donbaskom regióne, kde došlo k zničeniu ich domov a živobytia – čiže mali presne tie isté argumenty, ktoré používajú Sýrčania, ktorí v súčasnosti zaplavujú Nemecko.

Navyše mnohí z nich ušli namiesto toho aby sa nechali povolať do vojenskej služby a museli tak participovať vo vojne. Noviny citovali istého Hryhoriia Demnychenko – ukrajinského utečenca v Nemecku, ktorý povedal, že jeho muži, ktorí odmietli slúžiť v armáde, museli čeliť fyzickému útoku.

Iní utečenci rozprávali o diskriminácii, ktorú zakúsili na západe Ukrajiny po tom ako ušli z Donecka. Nemohli si nájsť ubytovanie ani prácu.

Minulý týždeň bola napriek neutíchajúcemu konfliktu Ukrajina označená nemeckou vládou za „bezpečnú“ krajinu, odhalil Frankfurter Rundschau. To znamená, že odteraz už nikto z Ukrajiny nebude môcť v Nemecku spĺňať kritériá pre udelenie azylu.

Táto politika je v ostrom kontraste s pretrvávajúcim váhaním nemeckej vlády vo veci vyhlásenia Alžírska, Maroka, Tuniska, Egyptu, Bangladešu Pakistanu a mnohých ďalších subsaharských afrických krajín za „bezpečné“ krajiny.

Uplatnenie dvojitého metra je nepochybné: jeden druh pravidiel platí pre Ukrajinu, v ktorej zúri skutočná vojna a prichádzajú z nej skutoční utečenci – ktorí sú však bieli; a iné pravidlá platia pre krajiny, ktorých obyvatelia nie sú bieli, čiže Blízky východ, Severná afrika a subsaharská Afrika.

Rusko oficiálne udelilo dočasný azyl 248 201 Ukrajincom (čo v podstate neodporuje prepočtom, ktoré zverejnil Vysoký komisariát pre utečencov pri OSN [UNHCR] a Poľsko prijalo milión ukrajinských utečencov (čo však Ukrajina popiera a o veci momentálne prebieha živá diskusia.)

zdroj: infovojna.sk