Chcel by som sa s vami podeliť, s dnešným zážitkom, ktorý sa udial cca pred pol hodinou. Všetko to začalo včera cestou z KE do BA, kedy sprievodkyňa, ktorá označovala lístky spravila chybu, a označila nám nesprávne lístky, ktoré boli na dnešný deň, čiže spiatočnú cestu z BA do PP. Lístky pre dve osoby som kupoval kartou na košickej stanici /celková suma 67 eur/, píše na Facebooku Pavol Petrík, sediaci šokovaný na stanici v Trenčíne.

Čo sa dnes vlastne stalo:

Jeden včerajší lístok som si len zhodou okolnosti nechal, ten druhý som vyhodil alebo ostal v tom včerajšom vlaku do BA. Keď som si dnes vo vlaku pripravoval predloženie lístkov na dnešnú cestu, zistil som, že sú to vlastne včerajšie lístky, ktoré mala včera sprievodkyňa označiť. Keďže som mal stále ten jeden dnešný lístok, potvrdenie o zaplatení kartou celej sumy, predpokladal som, že nenastane žiaden problém a sprievodkyňa dnešného vlaku /R607/ to bude tolerovat a pochopí to, že jej kolegyňa spravila chybu. Veľmi som sa mýlil.

 A teraz nastáva INFERNO.

Keď som sprievodkyni predkladal lístky už s upozornením na chybu, jej reakcia bola neuveriteľná. Nebola ochotná situáciu pochopiť a oháňala sa dookola jednou vetou: Nemáte platný cestovný lístok! Keď som požiadal, aby mi zavolala nadriadeného, tak jej odpoveď bola: Ja som tu šéf! Keďže som nebol ochotný zaplatiť ešte raz cestu BA – PP, zavolala na nás policajnú hladku. Tá nastúpila v Novom Meste nad Váhom a v gumených rukaviach nás prišli vyviesť z vlaku. Keď som policajtom vysvetlil situáciu, pochopili to, ale aj narpiek tomu povedali, že musia chrániť sprievodkyňu a musia nás aj s mojou ženou vyviesť. Keď som sa ich opýtal: A, kto bude chrániť nás? nedostal som žiadnu odpoveď.. len nastalo ticho. Nakoniec, keď sme už kvázi rezignovali a bol som ochotný tú cestu zaplatiť, k cestovnému prihodila ešte aj pokutu vo výške 30 eur. Pri sebe som mal len 15 eur cash, a chcel som zaplatiť kartou, odpoveď bola, že taká možnosť nie je, a musime si na daľšej stanici vystúpiť. Takže teraz sedime v Trenčíne, daľši vlak nám ide o 2 hod, museli sme si kúpiť dva nové lístky.

Result:

Dôchodcovia a študenti cestujú zadarmo, a človek, ktorý si zaplatí skoro 70 eur je vyvedený s policajným eskortom z vlaku. TO JE TAKÉ SLOVENSKÉ…./hanbim sa/ .. dodáva znechutene Pavol.

zdroj: facebook.com

Tomu sa hovorí: Nespravodlivosť, VIAC TU >>