V Rakúsku existujú štyri záchytné zariadenia pre utečencov. Štát ich podobne, ako väznice v USA, odovzdal do súkromných rúk. Investorom z London City.
V článku Kto organizuje inváziu utečencov do Európy? Profesionáli z USA! sme napísali, že za celým škandalóznym projektom pomôcť nelegálnej imigrácii stojí prosionistická, prokapitalistická a protiislamská nadácie Ayn Rand Institution. Dnes sa pozrieme na ďalšie koliesko premazaného stroja umelo vytvoreného problému s imigrantmi.

Záchytné zariadenia v súkromných rukách

Rakúska verejnosť je pobúrená: Prší, v záchytnom stredisku Traiskirchen ležia ľudia na zemi, viac ako 1500 utečencov nemá lôžko. V tábore sú chorí ľudia, než sa dostanú na rad k lekárovi v tábore, ako si sťažuje jedna mladá žena s dieťaťom, lekár odchádza. Pred bránami tábora stojí lekári z neziskovky „Lekári bez hraníc“ a chcú ľuďom pomôcť, dovnútra však nie sú vpustení. Ani diakonie, ani Charita nesmie k utečencom. To je obraz z včerajšieho vysielania ZIB 1, hlavných správ rakúskej verejnoprávnej televízie ORF. Ľudia nechápu, prečo nemôže byť prijatá pomoc, keď ju tak významné a skúsené organizácie ponúkajú.

Pravda ale nakoniec pomaly vylieza na povrch. V Rakúsku existujú štyri záchytné zariadenia pre utečencov. Štát ich podobne, ako sa to stalo s väznicami v USA, odovzdal do súkromných rúk. Investorom z London City.

Čím viac utečencov, tým viac zvonia peniažky v súkromných kasách. Mestá a obce sa ohýbajú pod náporom utečencov, mnoho firiem však z tohto náporu profituje a vznikajú u nich nové pracovné miesta. Prebieha hon na voľné byty a ubytovacie kapacity. Vládnuca koalícia socialistov a ľudovcov chce spolu so zelenými presadiť zmenu v ústave, ktorá proti vôli občanov umožní obísť zastupiteľstva a umiestniť utečencov pokiaľ možno v štátnych budovách. Občania môžu ponúknuť svoje voľné kapacity pochopiteľne tiež.

Prezident zväzu miest a obcí protestuje proti nedemokratickému dirigistickému postupu vlády. Heinz Christian Strach, predseda rakúskych Slobodných, boduje vo volebných preferenciách. Vo včerajších večerných „Sommergespräche“ sa k téme imigrácie vyjadril jasne: „Ak EÚ nebude chrániť svoje vonkajšie hranice, je povinnosťou, aby sme chránili hranice naše.“ Dokázal obhájiť postup Viktora Orbána. Srbsko nie je členskou krajinou Európskej únie, hranice EÚ so Srbskom a ďalšími nečlenskými krajinami je preto potrebné kontrolovať. V Rakúsku však Slobodní žiadne ploty neplánujú. Je jasné, že za súčasnej situácie Slobodní v jesenných voľbách posilnia.

Kto profituje z „azylového priemyslu“?

Ako Švajčiari, tak Rakúšania na webových stránkach, vrátane rakúskych mainstreamových titulov Der Standard a Heute, venujú pozornosť švajčiarskej firme ORS, ktorá na základe zmluvy s rakúskym ministerstvom vnútra prevádzkuje azylové centrá.

Táto azylová firma zinkasovala takmer 21 miliónov eur, píše rakúsky denník Heute. Ale kto to vlastne je? Komu tá firma patrí? Ukazuje sa, že sa jedná o prepletenec firiem, ktorého nitky sa tiahnu až k najvyššie postaveným bankárskym kruhom.

Stráženie, zásobovanie, ubytovanie a starostlivosť o žiadateľov o azyl už nie sú v rukách štátu, ale v súkromných ​​ziskových firmách. Tajomnú otázku, kto vlastní firmu, ktorej zisky platia rakúski daňoví poplatníci, odpovedal Der Standard. Táto firma patrí švajčiarskej Ox Group, ktorá bola v roku 2013 kúpená britskou Equistone Partners Europe (EPE). Tá zase podľa webových stránok patrí 30 inštitucionálnym investorom a banke Barclays bank. Tu rešerše Der Standard končia, ale vo vyhľadávaní budeme pokračovať s ďalším „detektívom“.

Info-direkt uvádza: „ORS Service AG“ so sídlom vo Švajčiarsku je akciovou ziskovou obchodnou organizáciou a na masách utečencov zarába obrovské peniaze. V roku 1998 mala ORS vo Švajčiarsku obrat iba 20 milióna frankov, v roku 2010 55 miliónov, v ďalších rokoch vo Švajčiarsku sa pohyboval obrat okolo 70 miliónov frankov. Okrem rakúskych centier, ako je napr. Vorarlberg, poskytuje svoje „služby“ v nemeckom Ingolstadte a Mníchove. “

Imigrácia ako biznis vyvolených

Kto sú konkrétne investori „Ecquiston Partners Europe“?

Táto investičná skupina je odnožou Barclays Bank, jednej z najvplyvnejších bánk sveta. Frankfurter Rundschau má informácie o „Barclays“ a pripomína výskum Vysokej školy technickej ETH v Zürichu, ktorý predložil štúdiu, v ktorej dokázal, ktoré koncerny dominujú svetovému hospodárstvu a kam siaha ich moc. Prišli vtedy už k skôr publikovanému, ale šokujúcemu zisteniu, že iba 147 koncernov kontroluje celý svet. Dominantná je moc finančných žralokov, bánk a dôchodkových fondov. Ako jedna z najvýznamnejších sa ukazuje práve britská Barclays.

Ako píše autor Wolfgang Freisleben, je Barclays Inc. Rothschildovou vlajkovou bojovou loďou. Mohli by sme ďalej pokračovať a rozpletať väzby a štruktúry chobotnice, nemá to však zmysel.

Uverejnenie obrázkov otrasných podmienok v tábore v Traiskirchen, kam nemôžu dobrovoľní spolupracovníci Charity a lekári, spolu s priznaním, že existuje zmluva, ktorá práva štátu zasiahnuť obmedzuje, dosvedčuje porážku politiky nielen v Rakúsku, ale aj vo Švajčiarsku a Nemecku.

Ľudia v Rakúsku sú z veľkej časti solidárni a ochotní druhým pomáhať. Majú v tom dlhoročnú tradíciu. Tu však pohár trpezlivosti pretiekol. Tu sa kšeftuje s najhoršou ľudskou biedou a EÚ a slepo počúvajúci politici nesú obrovskú časť viny na súčasnom stave.

zdroj: news.e-republika.cz