Atmosféra v Českej republike hustne! Môžu za to predovšetkým utečenecké kvóty, ktoré nariadila Európska únia. Kým Slovensko chystá na EÚ žalobu, Česká republika stiahla „chvost“ a ustupuje. Občanom Českej republiky sa to však nepáči a začínajú tvrdo konať.

Tomio Okamura a jeho hnutie Sloboda a priama demokracia (SPD) založilo petíciu za referendum o vystúpení z Európskej únie, ktorú podpísalo už vyše 53 tisíc ľudí. „Žiadam parlament Českej republiky, aby prijal ústavný zákon umožňujúci občanom Českej republiky rozhodnúť v referende o vystúpení Českej republiky z Európskej únie,“ znie text petície.

„Vláda ČR, prosím, podporte Slovákov v ich pokuse o zachovanie národnej nezávislosti. Pokúste sa zjednotiť V4 a vytrvať v takom postoji, ktorý nám zaručuje, že vláda nad touto krajinou zostáva v rukách tunajších ľudí,“ vyzval verejne vládu tiež spevák a pretekár Daniel Landa.

Tiež Strana slobodných občanov nezostáva pozadu a zvoláva obriu demonštráciu, na ktorú sa chystá tisíce ľudí. Uskutoční sa 28. septembra od 14 hod. Na Jungmannovom námestí v Prahe. „Je to diktát EÚ! Kvóty si nesmieme nechať vnútiť. Vláda musí podať žalobu na Európsky súdny dvor na neplatnosť rozhodnutia. Ak napriek tomu bude EÚ trvať na kvótach, jediným riešením je, aby naša krajina vystúpila z EÚ, „vysvetľuje dôvod demonštrácie europoslanec a predseda strany Petr Mach.

Ľuďom však trpezlivosť došla tiež! Hromadne vyhrážajú zatiaľ pomocou Facebooku poslancom. „Česká priposraná mentalita bez štipky hrdosti, ma začína unavovať. Podriaďovanie sa rozhodnutím ostatných o nás tu už raz bolo a vtedy nás to stalo pre začiatok sudety, kam to dôjde dnes?!,“ Sťažuje sa pán Friedrich na profile Bohuslava Sobotky.

Padajú však tiež vyhrážky v podobe defenestrácie: „Je rok 2015 a ľud je nasratý, trebárs bude ďalšia defenestrácia, ktorá bola vždy v rokoch ** 18. Trebárs príde spravodlivosť ľudu, pretože rok s 18 na konci sa blíži. Zradil ste ČR, medzi Mníchovom 1938 a Bruselom 2015 nie je rozdiel, diktát ako diktát, toto nie je demokracia. Referendá sa bojíte, čo? Ale božie mlyny melú pomaly, ale isto. A náš pivný národ sa tiež vie zdvihnúť od pindania pri pive a ísť do ulíc … , „napísal Sobotkovi pán Noga.

zdroj: boomba.cz