V kúpeľných Piešťanoch sú zvyknutí na zahraničných hostí. Dalo by sa povedať, že tunajších približne tridsať tisíc obyvateľov je zvyknutých na miešanie kultúr. Ale všetko má svoje medze. To pochopili aj Arabi, ktorí sa pri hoteli Satelit domáhali pozornosti miestnej mladej ženy. Tej nebola pozornosť Arabov práve vhod, lenže zahraniční hostia to podľa všetkého nechceli chápať. Došlo preto k bitke, pri ktorej tiekla aj krv. Polícia dorazila na miesto až po 40 minútach.

Slovenská polícia preveruje incident, do ktorého boli zapojení arabskí kúpeľní hostia, dve mladé ženy a niekoľko ďalších miestnych obyvateľov, ktorí sa žien zastali proti Arabom. Podľa informácií serveru ZPpiestan.sk sa dvaja kúpeľní hostia domáhali spoločnosti dvoch mladých žien. Tie dali cudzincom najavo, že môžu na niečo také zabudnúť a v tej chvíli začala situácia hustnúť.

Arabi sa dožadovali svojej pozornosti, ale mladých žien sa obratom zastali miestni obyvatelia. Jeden z arabských hostí pri následnej bitke dokonca rozbil džbánik o hlavu jednému zo Slovákov, ale domáci čoskoro získali navrch a ukázali Arabom, kto je pánom situácie.

„Sedeli sme s priateľmi na terase a okolo nás jazdili mladí chlapci na kolesách. Provokovali bezohľadnou jazdou. Traja z tej partie neskôr provokačne chodili okolo nás, pokrikovali a keď jeden prešiel tesne okolo mňa, vylial na mňa vodu. „Opisuje situáciu poškodená žena z Piešťan. „Bránila som sa, začala bitka a skončili sme na zemi. Keď som ležala na lopatkách, zasiahli priatelia a ľudia, ktorí to celé videli, „dodala.

Arabskému provokatérovi prišli na pomoc jeho kamaráti a v tej chvíli začalo ísť do tuhého. „Ako ho jeden z kamarátov dával zo mňa, dostal ranu skleneným džbánom do hlavy. Ľudia, ktorí to videli, ihneď volali políciu. Lenže tá prišla až za 40 minút, „dodala pre dokreslenie celej situácie napadnutá žena. Jeden z okolostojacich ľudí začal na arabských mladíkov kričať, že podobné správanie je na slovensku považované za trestný čin a hrozí zaň tvrdá sankcia. V tú chvíľu sa vraj arabskí mladíci začali ospravedlňovať a dali sa na ústup.

Napadnutá obyvateľka Piešťan ešte dodala, že rozhodne nie je nijak zaujatá proti cudzincom a v žiadnom prípade nesympatizuje s extrémistickými politikmi, ale domnieva sa, že by polícia mala tento incident riadne prešetriť a nakoniec by za takéhoto správania mal padnúť jasný trest, aby arabskí hostia vedeli, že si nič také nemôžu dovoliť.

Policajná hovorkyňa Martina Kredatusová odmietla prípad bližšie komentovať. Oznámila iba, že sa ním strážcovia zákona zaoberajú.