Podľa správ sa Washington rozhodol vyzbrojiť Ukrajinu pre obnovený vojenský útok na Rusov v Donecku a Lugansku.

Predstaviteľ ruského ministerstva zahraničia nezodpovedné rozhodnutie Washingtonu dodať zbrane Kyjevu odsúdil ako porušenie dohôd, ktoré urobilo politické riešenie konfliktu menej pravdepodobným. Toto vyhlásenie je zarážajúce.

Vyplýva z toho, že ruská vláda zatiaľ nepochopila, že Washington nemá na vyriešení konfliktu záujem. Cieľom Washingtonu je použiť nešťastných Ukrajincov proti Rusom. Čím horším sa tento konflikt stáva, tým šťastnejším Washington je.

Ruská vláda stavila na to, že Európa sa preberie a konflikt bude mierovo vyriešený. Ruská vláda túto stávku prehrala a musí okamžite konať, aby zabránila zhoršeniu krízy tým, že pričlení separatistické provincie k Rusku, alebo prečíta Európe zákon o nepokojoch.

Bolo by pre ruskú vládu nákladnou potupou etnických Rusov opustiť a nechať ich napospas vojenskému útoku. Ak bude Rusko stáť bokom, až budú Doneck a Lugansk ničené, bude budúci útok na Krym. Potom bude Rusko nútené bojovať a bude čeliť lepšie vyzbrojenému, lepšie pripravenému a hrozivejšiemu nepriateľovi.

Svojou nečinnosťou ruská vláda pomáha a je spolupáchateľom útoku Washingtonu na Rusko. Ruská vláda by mohla povedať Európe, aby to odpískala, alebo bude bez plynu. Ruská vláda by mohla vyhlásiť bezletovú zónu nad separatistickými provinciami a dať Kyjevu ultimátum. Ruská vláda by mohla prijať požiadavky Donecka a Lugánska na pričlenenie alebo pripojenie k Rusku. Akýkoľvek z týchto krokov by stačil vyriešiť konflikt predtým, než sa vymkne kontrole a otvorí brány do tretej svetovej vojny.

Američania netušia, že Washington je na pokraji začatia nebezpečnej vojny. Dokonca aj informovaní komentátori sa dostávajú mimo, keď vyvracajú propagandu, že Rusko napadlo Ukrajinu a že dodáva zbrane separatistom. Títo komentátori sa mýlia, keď si myslia, že uvedenie faktov niečomu prospeje.

Washington má v úmysle odstrániť Rusko ako prekážku moci Washingtonu. Arogancia Washingtonu vnucuje Rusku drsnú voľbu: vazalstvo alebo vojna.

Hazardné démonizovanie Ruska Washingtonom

Ak je profesorové vysvetlenie vývoja vojnového scenára správne, zdá sa, že ruská vláda podcenila klamstva Washingtonu a precenila nezávislosť Európy a jej zmysel pre prežitie.

Je len málo pochýb, že prílišné sebavedomie viedlo k zošaleniu Washingtonu. Ale je ťažké vysvetliť šialenosť Európy. Ako môže Európa, v čase, keď je zima za humnami, očakávať, že bude súčasťou spôsobovania tak veľkých problémov Rusku a že bude stále dostávať zemný plyn?

Možno si Európania klamú jeden druhého, že Rusko bude stáť bokom.

Ak je situácia tak vyhrotená, ako sa zdá, musí ruská vláda zabrániť, aby sa zhoršila, tým, že prijme žiadosť východných a južných provincií o pričlenenie k Rusku. Potom sa útok na Doneck stane útokom na samotné Rusko. Takýto útok by bol pre bábkový režim Washingtonu v Kyjeve, a pre Európanov, ktorí takýto útok podporujú, samovražedný.

Ruská vláda urobila, čo mohla, aby vysvetlila Európe, aby udržiavala ziskové a mierové vzťahy s Ruskom. Zdá sa však, že Európania sú až príliš pevne v područí Washingtonu, aby mohli konať vo svojom záujme. Vazalstvo Európy umožňuje scenár, ktorý by mohol viesť k tretej svetovej vojne. Ruská vláda by tomuto riziku mala zabrániť tým, že bude akceptovať žiadosť separatistov o pričlenenie k Rusku.

zdroj: svetkolemnas.info

[clear]