Americký Kongres poveril spravodajské služby vykonávať ďalekosiahle vyšetrovanie kritických strán voči Európskej únie a NATO v Európe. Američania majú podozrenie, že tieto strany sú infiltrované Ruskom. V prípade, že tajné služby potvrdia tento názor, stranám hrozia sankcie.

Britský Telegraph oznámil, že James Clepper bol poverený Kongresom USA, aby americké spravodajské služby vyšetrili možnú ruskú infiltráciu EÚ-kritických strán v Európe.

Američania obviňujú a podozrievajú Rusko z pokusu “podkopať NATO, blokovať rozmiestnenie amerických rakiet v EÚ a zrušiť sankcie proti Rusku, ktoré boli uložené po pripojení Krymu”, píše Telegraph.

EÚ rozhodnutie USA víta a vydáva ho za obranu demokracie, európskych hodnôt a solidarity. Potvrdzujú informácie aj Deutsche wirtschafts nachrichten.

Postihnuté vyšetrovaním, majú byť euroskeptické strany vo Francúzsku, Holandsku, Maďarsku, Rakúsku a Českej republike.

Absurdné vyšetrovanie spravodajských služieb USA má zistiť, či je “politická súdržnosť” v Európe ohrozená Rusmi.

Telegraph predpokladá, že ohrozené sú strany ako Liga Severu v Taliansku, Jobbik v Maďarsku, Národný Front vo Francúzsku, Slobodní v Rakúsku (FPÖ) v Rakúsku a ďalšie.

Američanom rovnako prekáža referendum v Holandsku, ktoré má hlasovať o asociačnej dohode s Ukrajinou.

Podľa nich, za týmto referendom stoja Rusi. Rovnako má byť vyšetrovanie zamerané na všetkých poslancov strán v Európe, ktorí navštívili Krym a majú iný názor na ukrajinskú krízu, ako je geopolitická doktrína USA.

Zaujímavosťou je vzťah k britskej euroskeptickej strane UKIP Nigela Farageho zo strany amerických vyšetrovateľov.

Ten by mal byť podľa informácii britského Telegrphu ušetrený. Hoci Telegraph píše, že Farage je jeden z podozrivých, lebo hovoril pozitívne o Vladimirovi Putinovi. Dôkazy, že UKIP je financovaný z Kremľa, údajne Američania doteraz nenašli.

Je možné, že existuje dohoda medzi Londýnom a Washingtonom, že Američania nemajú zasahovať do britskej domácej politiky.

Pravdepodobne Američania tiež vzali do úvahy britské referendum o EÚ a vidia v ňom vznik “dobrého súpera” EÚ. Zamýšľajú sa podobne ako Telegraph nemecké D.W.N. . Či bude vyšetrovaná aj nemecká AFD, zatiaľ nie je známe.

Michael Maier, popredný komentátor a publicista D.W.N už skôr popísal vo svojej knihe, dôsledky amerických sankcií voči Rusku na EÚ. Jeho predpovede sa postupne napĺňajú.

zdroj: konzervativnyvyber.sk