Americká vláda sa zariaďuje na potenciálne masové občianske nepokoje po celých Spojených štátoch nákupmi vybavenia vo vojenskom štýle pre tieto nepokoje určeného policajným útvarom po celej krajine.

Podľa Sandler Research dopyt po dohľadových Dronoch a po pohotovostnom vybavení ku „zvládaniu ohromných davov a protestujúcich demonštrantov“ významne vzrástla.

Očakáva sa, že do konca roku 2020 vygenerujú systémy kontroly nepokojov výnosy cez 3,5 miliardy US dolárov „s tým, že Severná Amerika sa stáva oblasťou, kde primárne po búrkach vo Fergusone v Missouri v roku 2014 dochádza k nárastu pokročilejšej výzbroje kvôli“ militarizácii policajných útvarov a agentúr vnucovania zákona „.

Nákupy akustických zariadení ďalekého dosahu, metiel, obuškov a obrnených vozidiel, ktoré je možné použiť na „rozptýlenie, kontrolu a zatýkanie ľudí zapojených do nepokojov a protestov,“ sú tiež na vzostupe.

„Predpokladá sa, že dopyt po takýchto zariadeniach počas niekoľkých nasledujúcich rokov porastie,“ konštatuje správa s tým, že aj úrady v Iráne, Egypte, Rusku, Číne a Thajsku už tiež utrácajú väčšie sumy za zariadenia na kontrolu nepokojov pred potenciálnymi búrkami.

Vrcholný poisťovateľ Lloyds vydal správu, v ktorej varoval pred „pandémiou“ globálnych občianskych nepokojov, ktoré by sa mohli stať nákazlivé a ohroziť medzinárodnú stabilitu.

Ultra-bohatí sú civilnými nepokojmi nesmierne znepokojení a prijímajú kroky k príprave na tieto sociálne búrky.

Elitári si nakupujú luxusné bombám-vzdorné bunkre na prežitie s tým, že jedna zo spoločností, čo je za týmito podzemnými stavebnými jednotkami, Vivos odhalila, že sú „k ochrane ľudí veľmi vysokých kruhov“ pred hrozbou predstavovanou „obecnou verejnosťou.“

„Sú pre bohatých ľudí, ktorí sú znepokojení rôznymi katastrofickými scenármi, ale medzi tými predstavuje hlavnú tému strach z občianskych nepokojov, strach z povstania tých 99%,“ povedal žurnalista Lynn Parramore, ktorý jedno z takýchto zariadení v Indiane navštívil.

Aj z Chicaga a z ďalších význačných veľkomiest utekajú aj obyčajní milionári z obáv z rasového napätia a z narastajúcej zločinnosti.

Keď sa Davosského ekonóma Roberta Johnsona pýtali RT, prečo super bohatí nakupujú pozemky a domy v odľahlých oblastiach ako Nový Zéland, tak im odpovedal, že jednou z hlavných obáv sú nepokoje v štýle Fergusona.

zdroj: ac24.cz