Na Ukrajine uprostred tzv. ,, Prímeria „pokračuje v mnohých regiónoch ostreľovanie granátmi. Teraz tlačová agentúra DNINEWS z regiónu Donbass oznámila, že zomrelo viac ako 20 ukrajinských vojakov a viac ako 200 ďalších vojakov muselo byť hospitalizovaných v nemocnici. Stalo sa tak po tom, čo z jedného amerického laboratória v blízkosti mesta Charkov unikol zrejme smrtiaci vírus ,, kalifornskej chrípky. “

Ďalej sa v správe uvádza:

,, Počas krátkej doby zomrelo 20 ukrajinských vojakov na smrteľný vírus, proti ktorému stále neexistuje farmakologická liečba. Viac ako 200 ďalších vojakov muselo byť hospitalizovaných v nemocnici. Tajná služba Doneckej ľudovej republiky oznámila, že kalifornská chrípka sa rozšírila z rovnakého zariadenia, v ktorom bol tento vírus skúmaný. Laboratórium sa nachádza v blízkosti mesta Charkov a je riadené americkými vojenskými odborníkmi. „(Pozn .: Ukrajina nie je členský štát NATO)

Únik smrtiaceho vírusu bol prvýkrát hlásený 12. januára v jednej situačnej správe:

,, Podľa údajov zdravotníckeho personálu ukrajinských ozbrojených síl, vypuklo medzi ukrajinskými vojakmi hromadné ochorenie. Doktori (ako príčinu) objavili neznámy vírus, ktorý u napadnutých ľudí spôsobil vysokú horúčku, ktorú nebolo možné ošetriť liekmi. Spravidla potom po dvoch dňoch prišla smrť. Doteraz zomrelo viac ako 20 vojakov, čo velitelia ukrajinských ozbrojených síl pred verejnosťou starostlivo zatajovali, „vysvetlil Basurin v dennej situačnej správe ministerstva obrany.

Vypuknutie choroby nebolo doteraz zrejme utlmené, pretože 22. januára Basurin informoval o ďalšom šírení nákazy:

,, Dostali sme správy o epidemickom náraste ochorení dýchacích ciest medzi ukrajinskými vojakmi. Od začiatku týždňa, muselo byť viac ako 200 ukrajinských vojakov ošetrených vo vojenských nemocniciach a civilných nemocniciach v Charkove a Dnepropetrovsku. Opäť je dôležité zdôrazniť, čo oznámila spravodajská služba Doneckej ľudovej republiky. Odpovedajúcí výskum sa totiž odohrával pod vedením amerických vojenských expertov v súkromnom laboratóriu v obci Schelkostanzija asi 30 km od Charkova. Podľa našich informácií bol smrteľný vírus kalifornskej chrípky vypustený odtiaľ, „povedal Basurin.

Zdá sa, že nie sú postihnutí len vojaci alebo vojenský personál. Podľa hlásenia Radio Free Europe, sa v západoukrajinskom meste Charkov šíri chrípková epidémia. Pokračujúce nepriateľské akcie v blízkom okolí môžu celú situáciu ešte zhoršiť.

Lekári neboli doteraz schopní určiť presný kmeň vírusu, pretože požadované laboratórium na tento účel, sa nachádza na druhej strane frontu v doneckej oblasti, ktorú kontrolujú separatisti.

Tu je Video, v ktorom sa zástupca veliteľa ozbrojených síl Doneckej ľudovej republiky Eduard Basurin, vyjadruje k tejto smrtiacej hrozbe.

zdroj: nwoo.org