Naše telo je jeden mimoriadne zložitý komplex procesov. Denno-denne vynakladá množstvo energie na to, aby všetko fungovalo správne. Čo si však často neuvedomujeme, je fakt, že my sami hádžeme svojmu telu polená pod nohy namiesto toho, aby sme mu pri jeho námahe pomohli. Pretože už len drobné vychýlenie telesnej rovnováhy môže spôsobiť nemalé zdravotné ťažkosti. Netreba sa však trápiť. Existujú rôzne spôsoby, ako si pomôcť: zmenou stravovacích návykov ale aj výživovými doplnkami. Tu kladne hodnotíme Alkalio, ktoré podporuje metabolizmus aminokyselín a makroživín a pomáha imunitnému systému zostať silným.

Všetko sa začína stravou

Je len na nás, ako sa rozhodneme, keď si pripravujeme jedálny lístok na nasledujúci deň. Kto z nás uvažuje nad tým, či dopraje svojmu telu všetky potrebné živiny, vitamíny, enzýmy a minerálne látky? Pri prijímaní stravy je dôležité myslieť na to, aby boli práve tieto látky v tele prítomné. Žiaľ, dnešná uponáhľaná doba nám akosi nedovoľuje sústrediť sa na vlastné telo a jeho potreby. Konzumujeme nezdravé, mastné jedlá, nadmerné množstvo rafinovaných sacharidov (t.j. cukor a biela múka) či kolové a iné nealko nápoje. Zoznam nezdravých jedál však dopĺňame o ďalší zoznam, kde nájdeme všetku zeleninu a ovocie, na ktoré, naopak, zabúdame. A aby toho nebolo dosť, telu ešte pridáme poriadnu dávku stresu, stravujeme sa rýchlo a nepravidelne a odpočívame len pár hodín v noci, keď spíme. Tento začarovaný kruh sa neopúšťa ľahko. No potom prichádzajú na rad zdravotné problémy a mnohí z nás až vtedy začnú riešiť svoje stravovacie návyky.

Ak látky, ktoré telo potrebuje, nie sú v rovnováhe, prejaví sa to v prvom rade únavou. Metabolické procesy sa snažia prispôsobiť a začnú odoberať vzácne živiny z vlastných rezerv – v cievach či tkaninách a tak telo spotrebuje viac energie než zvyčajne. Okrem únavy sa môžu pridať aj známky úzkosti až ľahšej depresie. V závislosti od toho, aký konkrétny minerál alebo vitamín organizmu chýba, sa prejavia aj ďalšie príznaky nesprávnej životosprávy. Tu sa často stretneme s pojmom acidóza, teda prekyslenie organizmu. Odborníci z oblasti výživy sa však v názoroch na túto otázku rozchádzajú; jedni sú presvedčení o tom, že acidóza je skutočne spôsobená zlými stravovacími návykmi, no druhí tvrdia, že prekyslenie je len nesprávny pojem pre problém, ktorý už dávno poznáme.

Čo teda to prekyslenie organizmu je?

Ak dlhodobo prijímame potraviny, ktoré sú kyslé (čiže znižujú pH – tabak, alkohol, ocot, konzervované potraviny, kofeín, polotovary, lieky a mnohé živočíšne výrobky, napr. vajcia, syry, atď.) a zároveň nedokážeme dodržiavať správnu životosprávu, toto sa môže prejaviť vo forme rôznych ochorení a nepríjemných príznakov. Faktom teda zostáva, že aj keby zvýšená kyslosť nebola spôsobená prehnaným konzumovaním kyslých potravín a produktov, ide o stav, kedy sú dôležité výživové látky v nerovnováhe. Ich nedostatok opäť vedie k mnohým chorobným prejavom, akými sú napríklad obezita, ekzémy, migréna, osteoporóza, žalúdočné ťažkosti, zápaly očí a uší, problémy s krvným tlakom a mnohé iné.

Človek však môže zmeniť svoj životný štýl a postoj k tejto problematike. Tiež môže zmeniť stravovacie návyky a zároveň využiť niektorý z dostupných výživových doplnkov, napríklad uvedené Alkalio, ktorý obsahuje až 19 minerálnych látok a vitamínov potrebných pre udržanie vnútornej rovnováhy a silného imunitného systému. Je potrebné si viac všímať svoje telo a dopriať mu dostatočnú starostlivosť. Ak sa aspoň trochu posnažíme udržať rovnováhu látok v organizme, naše telo sa nám odvďačí. Stačí začať malými krokmi, kedy odbúrame únavu a podráždenosť a zostane nám viac síl na zlepšenie kvality nášho života.

Zdroj: zdravie.pravda.sk
aktuality.sk