Príroda nám po tisícročia poskytuje prírodné liečivá a prírodné antibiotiká. Väčšina ľudí si neuvedomuje, že prakticky všetky farmaceutické lieky pôvodne pochádzajú z rastlín pochádzajúcich zo Zeme. Potom, čo sa rastliny ukázali ako účinné pri liečbe rôznych ochorení, farmaceutický priemysel následne vytvoril ich syntetickú variantu, ktorú je možné si patentovať. Týmto spôsobom si farmaceutické korporácie udržali výhradné práva na dosiahnutie výnosov z ich patentov po určité časové obdobie.

Ide o to, že každý liek pod slnkom vznikol ako bylina, korenie, strom, lístie, ker, koreň, bobule alebo ovocie. Našťastie niektoré z týchto liečiv fungujú ako veľmi účinné prírodné antibiotikum. Zvlášť, keď sú tieto lieky správne pripravené, môžu poskytnúť požadovaný výsledok, bez toho aby sme sa mali obávať vedľajších nežiaducich účinkov spojených s farmaceutickými antibiotikami.

Vysoko účinné farmaceutické antibiotiká určite majú v dnešnej spoločnosti tiež svoje miesto. Ale šírenie toľkých antibiotikám rezistentných kmeňových baktérií (ako aj iných infekcií) nám zaručuje šírenie novej triedy podobných ešte silnejších liekov. Tienistou stránkou pre mnohých je fakt, že lieky môžu zanechať v ľudskom tele zvyšky, ktoré niekedy vyžadujú proces na odstránenie alebo detoxikáciu.

Prírodné antibiotiká môžu tiež priniesť skutočné riešenie

Existuje veľa chorôb a chorôb, ktoré reagujú priaznivo na prírodné antibiotiká. Hoci je kľúčom k úspechu vedieť, ktorá antibiotiká sú vhodné na ktoré ochorenia, rovnako ako, ktoré typy prípravkov sú najúčinnejšie. Samozrejme, že čím skôr si vezmete prírodné antibiotiká, tým väčšia je pravdepodobnosť, že úspešne vyrieši infekciu alebo zápal.

Existuje niekoľko kandidátov, ktorí sa kvalifikujú ako široko-spektrové prírodné antibiotiká. Niektoré z nich by mali byť súčasťou stravy každého jedinca, pretože poskytujú preventívne opatrenia pri každom jedle, ktoré konzumujeme. Tie, ktoré sa zmestili do tejto kategórie, sú:

Cesnak, Cibuľa, Kurkuma, Kari, Zázvor, Škorica, Kandamon

Esenciálne oleje oregano, tymian, bazalka tiež preukázali, že majú silné antimikrobiálne vlastnosti.

Olej z oregana je obzvlášť účinný pri riešení infekcií vnútri gastrointestinálneho traktu, a je považovaný za zvlášť silné širokospektrové prírodné antibiotikum.

Manukový med bol používaný po tisícročia na urýchlenie procesu hojenia kože, ako aj sliznice a gastrointestinálneho traktu. Manukový med má veľmi silné antibakteriálne vlastnosti. Tu je hĺbkovo nastolená celá rada ďalších zdravotných výhod medu.

„… .. Klinické štúdie zistili, že manukový med je účinný proti viac ako 250 kmeňom baktérií, vrátane:

MRSA (meticilín-resistant Staphylococcus aureus)
MSSA (meticilín-sensitive Staphylococcus aureus)
VRE (vankomycínu-resistant enterokoky)
Helicobacter pylori (ktorá môže spôsobiť žalúdočné vredy)

Skúsený kuchár vie, ako pridať ako cesnak, tak kurkumu aspoň do jedného jedla denne. Podobne si môže nájsť svoju cestu do stravy aj zázvor a med v pravidelných intervaloch, akonáhle sú plne pochopené ich prínosy.

Je potrebné poznamenať, že med by nikdy nemal byť varený alebo ohrievaný, pretože by mohol vytvoriť toxíny. Tiež nadmerné použitie zázvoru môže byť pre niektoré nevhodné, takže je potrebné ho využiť zodpovedajúcim spôsobom. Avšak, mnoho kulinárskych krajín Východu používa zázvor každý deň pre jeho schopnosti odvrátiť choroby.

Aké sú niektoré ďalšie prírodné antibiotiká?

Pau d’Arco čaj je ďalšie širocespektrové prírodné antibiotikum, ktoré má obzvlášť silné proti-hubové vlastnosti. Môže byť veľmi účinný pri liečbe kvasinky Candida albicans, ktorá prerastie v gastrointestinálnom trakte. Pau d’Arco pochádza z kôry stromov v dažďových pralesoch Južnej Ameriky a vysokých Ánd, a bol pozorovaný ako neobvykle odolný proti mnohým chorobám, ktoré sa často vyskytujú v týchto klimatických. Aké sú ďalšie prírodné antibiotiká?

Extrakt z olivového lístia je ďalším zo silných širokospektrových antibiotík:

„Na začiatku minulého storočia, bol z extraktu olivového lístia izolovaný oleuropein, pretože existovala myšlienka dať olivovníka odolnosť voči chorobám. Výskumníci z Holandska potom zistili, že elenolic acid, súčasť oleuropein, má účinky ako širokospektrové antibiotikum, ktoré bezpečne a silno spomaľuje rast nielen baktérií, ale aj vírusy a huby.

Extrakt z grapefruitových jadierok je tiež ďalším veľmi populárnym liekom, ktorý bol často používaný na liečbu prerastaním kvasiniek candida, rovnako ako pre rad bakteriálnych infekcií. Mnoho ľudí ho dokonca používa ako bezpečný a efektívny spôsob na čistenie a dezinfekciu svojich produktov a iných potravín.

Ďalej, mnoho ľudí používa známu Echinaceu (echinacea) a vodilku kanadskú po desaťročia pri liečbe prechladnutia, bolesti v krku, chrípky a ďalším ochoreniam horných dýchacích ciest. Príprava liečivého bylinkového čaju so surovým, organickým a nefiltrovaným medom je ďalší spôsob prijímania jedného z najlepších liečivých prírodných liekov.

Koloidné striebro zaberá jedinečné miesto v liečbe prírodným spôsobom

„V roku 1970, Dr Robert O. Becker z Syracuse Medical University začal intenzívny výskum koloidného striebra. Zistil, že striebro zabíja nielen baktérie, ale v skutočnosti zabíja aj baktérie, ktoré boli odolné voči všetkým známym antibiotikám so žiadnymi vedľajšími účinkami.

Koloidné striebro môže byť aplikované lokálne, ako aj vnútorne. Avšak dlhodobé vnútorné užívanie nie je doporučované, „pretože použitie koloidného striebra poškodzuje jemnú črevnú mikroflóru tým, že zabíja aj prospešné baktérie, aj keď nie v takej miere, ako liečivá na báze antibiotík.“

Prehľad pätnástich prírodných antibiotík:

Cesnak, Cibuľa, Kurkuma, Kari, Zázvor, Škorica, Kandamon, Rôzne éterické oleje ako oregano, Tymian, Bazalka, Levanduľa a ďalšie, Med, Pau d’Arco, Extrakt z olivového oleja, Extrakt z grapefruitových jadier, Echinacea, Vodilka kanadská, Koloidné striebro

Záver

Existuje veľa prírodných antibiotík, ktoré môžu byť použité tými, ktorí sú napríklad alergickí na farmaceutické antibiotiká. Môžu byť taktiež použité ako prvá línia obrany proti sezónnym chorobám, ktoré vyžadujú opevnený imunitný systém.

Existuje mnoho rôznych druhov infekcií, vrátane bakteriálnych, vírusových, parazitárnych, hubových a ďalších. Preto je vždy vhodné získať informovaný názor od zdravotníckeho pracovníka o pravdepodobnom zdrojmi a závažnosti akejkoľvek infekcie.

zdroj: svobodnenoviny.eu