[clear]

Priamy účastník, ktorý chce zostať v anonymite nám zaslal tento príbeh o zneužití akademickej pôdy na politické ciele.

Čitateľ: Dobrý deň, informujem Vás o situácii, ktorej som bol priamym svedkom! Akademická pôda bola zneužitá na politické ciele! Na začiatok ozrejmim skutočnosť a uvediem Vás do dejiska…

Dnes, 4. júla 2016, na akademickej pôde v aule Ekonomickej univerzity v Bratislave sa konala o 9.00h promócia bakalárov a magistrov fakulty aplikovaných jazykov (ďalej len FAJ) na tejto univezite (Ekonomická univerzita v Bratislave ďalej pod skratkou EUBA).

V záverečnej reči dekan FAJ PhDr. Radoslav Štefančík, MPol., Ph.D. mal príhovor pred záverom a študentskou hymnou Gaudeamus, ale absolútne politický.. a na akademickej pôde. Až som bol šokovaný! Nepamätám si presne, čo hovoril, ani som nemal záznamové médium, ale toto sú niektoré jeho perličky:

Vraj treba chrániť demokraciu, ktorú aktuálne ohrozuje fašizmus, ktorý narúša demokraciu (zjavná narážka na stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko), ktorá však nie je faštistická, ale pro Slovenská a pronárodná. Vraj treba chraniť demokraciu, lebo zatiaľ čo naši rodičia ju získali, tak ak nebudeme dostatočne pozorní, konštruktívni a nebudeme vedieť dostatočne „argumentovať“ tak sa môže stať, že o ňu prídeme (z môjho pohľadu tak ide o zločin šírenia poplašnej a tiež klamlivej správy, je to však môj súkromný názor a priznám sa, že nie som právnik, ktorý by to vedel nejako posúdiť).

Máme byť solidárni! (zjavná narážka na to, že máme prijímať milióny ekonomických migrantov a špekulantov, medzi ktorými sú tisíce a možno aj desaťtisíce infiltrovaných teroristov a tichých buniek ISIS)

Vraj si absolventi majú osvojiť tieto humanitárne princípy a vedieť sa aj aktívne angažovať (diskusia, protesty proti záujmom Slovenska a za diktát Bruselu??? Ktovie, čo bolo myslené medzi riadkami ale myslím si a som presvedčený.)

A teraz sami posúďte, nie je to vôbec absolútne politické? Prijímať migrantov a aktívne sa zapájať. Veď to je presne politika neoliberálov.

Dúfam, že môj dlhý mail neostane len tak napospas. Som Váš pravidelný čitateľ a vážim si Váš kvalitný obsah.

Občania sa boja verejne poukazovať na porušovanie zákonov

Strach občanov verejne poukazovať na porušovanie zákonov vyššími predstaviteľmi je obrovský. Dôkazom je posledná veta čitateľa: „Prosím, chcem ostať v anonymite a preto sa podpisujem len prvým menom. Som známy priamo s účastnikom tejto promócie a aj to je dôvod, prečo som bol zúčastnený na tomto slávnostnom akte.“