Select Page

„Pôvodné vyšetrovanie 11. septembra je v prvom rade totálny bordel a musí sa teda začať znova,“ povedal Trump. Trump verí, že 11. september nebol riadne vyšetrený a plánuje, že tomu príde na kĺb. „To pôvodné vyšetrovanie 11. septembra bolo v prvom rade totálny bordel a musí sa začať znovu,“ povedal Trump.

Toto zvolenie Donalda Trumpa otriaslo establishmentom a počas jeho prvého funkčného obdobia sa to s nimi bude otriasať ešte viac.

Existujú dôvody, prečo George W. Bush Trumpa nevolil, keď nechal prezidentský riadok prázdny. Trump sľúbil vyšetriť 11. september spôsobom, akým to predtým ešte vyšetrované nebolo.

Prvýkrát bude 11. september vyšetrovať niekto, kto nie je súčasťou establishmentu, komu by pritom tiež nešlo o kožu a nemal by v tom veľa čo stratiť.

Video

„Pôvodné vyšetrovanie 11. septembra bolo v prvom rade totálny bordel a musí sa začať znovu,“ oznámil Trump priaznivcom. „Ako by mohli dve lietadlá strhnúť tri budovy v jedinom dni? Túto skutočnosť mi hlava nikdy nebrala, a to ani nehovoriac o zničení Budovy 7 v tomto 585 stranovom dokumente, „vysvetľoval, keď hovoril o Svetovom obchodnom centre 7, ktoré sa tiež pri útokoch z 11. septembra nevysvetliteľne zrútilo.

Donald Trump sa tiež pustil do bývalého prezidenta Georgea W. Busha. Toto už bývalý prezident nebude pred Trumpovými zrakmi zakrývať.

„Svetové obchodné centrum spadlo za vlády Georgea Busha,“ povedal v februárovej debate. „Ten že nás udržal v bezpečí? To nie je žiadne bezpečie. Žiadne bezpečie to nie je. “

„Prečo v tom čase administratíva nezačala právne úkony proti Saudskej Arábii? Vari nebolo 19 z tých únoscov zo Saudskej Arábie? Američania si zaslúžia odpovede a ja budem určite vyžadovať nové vyšetrovanie tak, aby sa takáto hrozná tragédia nikdy už nestala. “

Donald Trump a hnutie za pravdu o 11. septembri

Hoci Trump s otvorením vyšetrovania 11. septembra ide proti establishmentu, tak sa mu dostane v tejto záležitosti podpory od početných verejných osobností, ktoré už žiadali, aby sa tento prípad revidoval – a to nie za zatvorenými dverami.

Zakladateľ hnutia za pravdu o 11. septembri architekt Richard Gage hovorí, že budovy WTC boli zostrelené. Bývalý senátor Bob Graham už dlhé roky žiada o nové transparentné vyšetrovanie: „Už roky márne vediem kampaň za zverejnenie správy Spoločnej kongresovej a spravodajskej vyšetrovacej komisie z roku 2002,“ vysvetľuje tento bývalý guvernér Floridy. „Tie chýbajúce stránky poukazujú na priame zapojenie vlády Saudskej Arábie. Prečo sa drží v tajnosti? Kto by z tejto tajnostkárskej hry mohol mať asi prospech? „Pýta sa.

„Ja sám som tieto dokumenty čítal, a keby americká verejnosť vedela, čo v tých dokumentoch je, tak by zajtra bola v uliciach Ameriky revolúcia,“ uisťoval počas interview v rádiu. „Američania si zaslúžia poznať pravdu,“ uzavrel to viditeľne z celej tej záležitosti nahnevaný.

Od roku 2002 bolo zverejňovanie dokumentov Správy komisie o 11. septembra bránené, pretože hoci ide o evidenciu Kongresu, tak napriek tomu majú výnimku zo Zákona o slobodnom prístupe k informáciám (FOIA).

Tých 28 dlho zadržiavaných stránok bolo čiastočne zverejnené tento rok, po značnom zoškrtaní a saudská vláda tvrdila, že tieto zverejnenia dokázali, že oni nie sú za podporu alebo financovanie týchto útokov zodpovední. Nie je to ale také jednoduché. V tých 28 stránkach sú priame väzby na Saudskú Arábiu v hierarchii. Je tam veľa otázok, ktoré je potrebné zodpovedať a tými by sa nikto za prezidentovania Clintonovej nikdy nezaoberal, ak uvážime aké má ona na Saudskú Arábiu väzby.

Ale s výkonnou mocou prezidenta Trumpa sa všetko zmení. S establishmentom je to nahnuté. Viac ako polovica krajiny neverí oficiálnej verzii toho, čo sa v ten deň stalo. Teraz bola obnovená viera v to, že tie najväčšie lži a zakrývanie o tomto budú rozkryté.

Establishment urobil všetko, čo mohol, aby tomu outsiderovi Trumpovi jeho volebné šance zmaril. A teraz je to s nimi nahnuté.

Video

zdroj: ac24.cz