Záhadný ostreľovač zabil niekoľko veliteľov ISIS. Nevie sa, kto to je!

thumbnail

Líbyjskí vrchný predstavitelia islamského štátu sa začínajú potiť strachom pred záhadným ostreľovačom, ktorému sa počas desiatich dní podarilo zabiť troch z nich, bez toho, aby ktokoľvek tušil, o koho sa jedná.

V líbyjskej Syrte sa šíri medzi členmi ISIS strach a beznádej. Neznámy ostrostrelec, ktorého miestni šeptom prezývajú Lovec Daesh (negatívny synonymum pre člena ISIS), od 13. januára spôsobil ISIS straty medzi veliteľmi. Po prvej smrti jedného z vodcov padli počas 10 dní ďalší dvaja, všetkých usmrtila rana z diaľky, uvádza britský portál DailyMail.

Na sociálnych sieťach teraz koluje nepotvrdená správa, že bojovníci ISIS prevracajú mesto naruby, aby záhadného lovca chytili.

V meste Syrta by podľa posledných správ malo byť okolo troch tisíc vojakov ISIS, ktorí presadzujú kruté zákony podobné tým, ktoré vyžadujú v sýrskom meste Rakka.

Aj napriek tomu, že sa tieto správy o pôsobení lovca opakujú a šíri sa ich stále väčšie a väčšie množstvo, je potrebné k nim pristupovať obozretne a s odstupom, pretože sa môže jednať o legendu, ktorou si zostávajúci občania Syrty dodávajú nádej a so smrťou vodcov nemusia mať nič spoločné.

zdroj: tnnova.cz

Zdieľaj tento článok

Páči sa Vám Pán Občan?


Chceme MIER, pridaj sa >

Čo si o tom myslíte? komentujte :)