Voľby 2016: Pozrite si kompletné kandidátky najväčších politických strán. Všetky strany dostanú od občanov jednu nepríjemnú otázku.

thumbnail

Zverejňujeme kandidátky, ktoré v prieskumoch verejnej mienky najčastejšie prekračujú stanovenú hranicu zvoliteľnosti do NR SR, alebo sa k nej približujú.

Kandidátku strany Smer-SD vedie jej predseda Robert Fico.
1. Robert Fico, predseda vlády SR, Bratislava
2. Robert Kaliňák, podpredseda vlády a minister, Bratislava
3. Peter Pellegrini, predseda NR SR, Banská Bystrica
4. Peter Kažimír, podpredseda vlády a minister, Bratislava
5. Marek Maďarič, minister, Ivanka pri Dunaji
6. Peter Žiga, minister, Košice
7. Miroslav Lajčák, podpredseda vlády a minister, Bratislava
8. Richard Raši, poslanec NR SR, primátor, Košice
9. Ján Počiatek, minister, Bratislava
10. Ján Richter, minister, Nitra
11. Juraj Blanár, poslanec NR SR, predseda ŽSK, Žilina
12. Martin Glváč, minister, Bratislava
13. Jaroslav Baška, poslanec NR SR, Dohňany
14. Jana Laššáková, podpredsedníčka NR SR, Vlkanová
15. Ľubomír Vážny, podpredseda vlády SR, Banská Bystrica
16. Ľubomír Jahnátek, minister, Nitrianske Hrnčiarovce
17. Peter Chudík, predseda Prešovského samosprávneho kraja, Záborské
18. Tibor Glenda, poslanec NR SR, Alekšince
19. Stanislav Kubánek, poslanec NR SR, Prešov
20. Vladimír Faič, poslanec NR SR, Prašice
21. Dušan Čaplovič, poslanec NR SR, Bratislava
22. Ján Podmanický, poslanec NR SR, starosta, Stará Bystrica
23. Viktor Stromček, štátny tajomník, Bratislava
24. Róbert Madej, poslanec NR SR, Bratislava
25. Erik Tomáš, riaditeľ, Bratislava
26. Miroslav Číž, podpredseda NR SR, Štiavnické Bane
27. Igor Federič, vedúci úradu vlády, Bratislava
28. Igor Choma, poslanec NR SR, primátor, Žilina
29. Denisa Saková, vedúca služobného úradu, Bratislava
30. Dušan Galis, poslanec NR SR, Bratislava
31. Marián Saloň, štátny tajomník, Stará Ľubovňa
32. Pavol Pavlis, poslanec NR SR, Pezinok
33. Ladislav Kamenický, poslanec NR SR, Bratislava
34. Dušan Muňko, poslanec NR SR, Bratislava
35. Maroš Kondrót, poslanec NR SR, Bratislava
36. Dušan Jarjabek, poslanec NR SR, Bratislava
37. Jozef Valocký, poslanec NR SR, Galanta
38. Ľuboš Blaha, poslanec NR SR, Bratislava
39. Ľubomír Petrák, poslanec NR SR, starosta, Hurbanova Ves
40. Róbert Puci, poslanec NR SR, Trebišov
41. Ľubomír Želiezka, poslanec NR SR, Bánovce nad Bebravou
42. Vladimír Matejička, poslanec NR SR, Komárno
43. Ján Senko, poslanec NR SR, Očová
44. Jana Vaľová, poslankyňa NR SR, primátorka, Humenné
45. Dušan Bublavý, poslanec NR SR, Častkovce
46. Monika Jankovská, štátna tajomníčka, Trenčín
47. Vojtech Ferencz, štátny tajomník, Bohdanovce
48. Branislav Ondruš, štátny tajomník, Bratislava
49. Jozef Burian, štátny tajomník, Košice
50. Jozef Buček, štátny tajomník, Košice
51. Emil Ďurovčík, podpredseda Košického samosprávneho kraja, Sliepkovce
52. Pavol Goga, poslanec NR SR, Topoľčany
53. Ján Kvorka, manažér, Blatnica
54. Mária Janíková, poslankyňa NR SR, Partizánske
55. Peter Šuca, poslanec NR SR, Nová Lesná
56. Boris Susko, poslanec NR SR, Ivanka pri Dunaji
57. Rastislav Chovanec, štátny tajomník, Bratislava
58. Michal Bagačka, poslanec NR SR, primátor, Hnúšťa
59. Augustín Hambálek, poslanec NR SR, Trnava
60. Peter Náhlik, poslanec NR SR, Trnava
61. Oľga Nachtmannová, poslankyňa NR SR, Bratislava
62. Marián Kéry, poslanec NR SR, Červený Hrádok
63. Mikuláš Krajkovič, poslanec NR SR, Vápeník
64. Milan Panáček, poslanec NR SR, Dohňany
65. Vladimír Baláž, poslanec NR SR, Banská Bystrica
66. Jozef Ježík, poslanec NR SR, Zvolen
67. Martin Nemky, zástupca primátora, Nitra
68. Milan Mojš, poslanec NR SR, Likavka
69. Ladislav Andreánsky, poslanec NR SR, Liptovský Hrádok
70. Darina Gabániová, poslankyňa NR SR, Čataj
71. Ľuboš Martinák, poslanec NR SR, Medzilaborce
72. Viliam Jasaň, poslanec NR SR, Bratislava
73. Ivan Varga, poslanec NR SR, Hlohovec
74. Marek Mitterpák, vedúci odboru Košického samosprávneho kraja, Košice
75. Peter Fitz, poslanec NR SR, Šenkvice
76. Štefan Gašparovič, poslanec NR SR, Slovenský Grob
77. Marián Záhumenský, poslanec NR SR, Dvory nad Žitavou
78. Jaroslav Demian, poslanec NR SR, Brezno
79. Bibiána Riapošová, poslankyňa NR SR, Bratislava
80. Lea Grečková, poslankyňa NR SR, Spišská Nová Ves
81. Juraj Gedra, právnik, Kežmarok
82. Andrej Kolesík, poslanec NR SR, Bratislava
83. Peter Kalivoda, ekonomický riaditeľ, Plavecký Štvrtok
84. Emília Müllerová, poslankyňa NR SR, Kremnica
85. Milan Géci, poslanec NR SR, Košice
86. Viera Kučerová, poslankyňa NR SR, Holíč
87. Eva Hufková, poslankyňa NR SR, Horná Štubňa
88. Peter Marušinec, primátor, Nová Dubnica
89. Magda Košútová, poslankyňa NR SR, Trenčín
90. Viliam Holeva, poslanec NR SR, Bardejov
91. Tibor Lebocký, poslanec NR SR, Budča
92. Milan Halúz, poslanec NR SR, Levice
93. Vladislav Petráš, poslanec NR SR, Turá Lúka
94. Slavomír Drozd, dizajnér, Bratislava
95. Rastislav Čepák, poslanec NR SR, starosta, Košecké Podhradie
96. Marián Kovačócy, poslanec NR SR, Trnava
97. František Petro, poslanec NR SR, Ploské
98. Otto Brixi, poslanec NR SR, Košice
99. Miroslav Čellár, poradca podpredsedu NR SR, Banská Bystrica
100. Antonín Cicoň, lesný inžinier, Smolník
101. Ján Babič, poslanec NR SR, Rožňava
102. Michal Lukša, poslanec NR SR, Snina
103. Jozef Andrejčák, starosta, Košice
104. Viera Šedivcová, poslankyňa NR SR, Žarnovica
105. Štefan Hreha, poslanec NR SR, Vranov nad Topľou
106. Ján Zvonár, lekár, Bratislava
107. Viera Mazúrová, poslankyňa NR SR, Oravská Lesná
108. Peter Gaži, poslanec NR SR, Spišská Belá
109. Svetlana Pavlovičová, poslankyňa NR SR, Prešov
110. Radko Gavliak, riaditeľ, Prievidza
111. Vladimír Macášek, prednosta okresného úradu, Kysucké Nové Mesto
112. Peter Obrimčák, lekár, Stropkov
113. Ján Račák, riaditeľ, Brezno
114. Tomáš Alscher, ekonomický námestník, Bratislava
115. František Mrázik, živnostník, Žihárec
116. Igor Nicák, prednosta okresného úradu, Piešťany
117. Iveta Hanulíková, ekonómka, Bratislava
118. Ján Hrubý, zástupca generálneho riaditeľa, Trnava
119. Juraj Gerlici, riaditeľ Úradu TSK, Trenčín
120. Ľubomír Bláha, prednosta okresného úradu, Dolný Kubín
121. Vladimír Jánošík, primátor, Lipany
122. Branislav Hámorník, prednosta okresného úradu, Lučenec
123. Helena Bohátová, prednostka okresného úradu, Nové Zámky
124. Tomáš Kučera, asistent poslanca NR SR, Trnava
125. Katarína Jankacká, riaditeľka ÚPSVaR, Považská Bystrica
126. Marián Múdry, podnikateľ, Bytča
127. Peter Sokol, prednosta okresného úradu, Stará Ľubovňa
128. Andrea Žiaková, prednostka okresného úradu, Žiar nad Hronom
129. Martin Lidaj, zástupca primátora, Senica-Sotina
130. Ľubomír Haško, živnostník, Veľký Krtíš
131. Kvetoslava Hejbalová, viceprimátorka, Nové Mesto nad Váhom
132. Dušan Petrík, manažér - energetik, Žilina
133. Ľubomír Komara, verejná služba, Levoča
134. Július Laššan, starosta, Mokrá Lúka
135. Zita Koprdová, prednostka okresného úradu, Hosťovce
136. Milan Berec, starosta, Trenčianska Teplá
137. Matúš Šutaj - Eštok, riaditeľ, Budkovce
138. Ladislav Bódi, zástupca primátora, Detva
139. Marián Siekela, riaditeľ, Krupina
140. Marek Illéš, prednosta okresného úradu, Nitra
141. Jozef Žilík, riaditeľ - manažér, Poltár
142. Silvia Púčiková, učiteľka, Trstená
143. Martina Gašparová, asistentka poslanca NR SR, Levice
144. Janka Krahulíková, riaditeľka ÚPSVaR, Topoľčany
145. Marta Gubrická, prednostka okresného úradu, Trnava
146. Jana Malinková, poradkyňa predsedu NR SR, Topoľčany
147. Alexander Daško, riaditeľ, Banská Bystrica
148. Ján Elzer, starosta, Kamenica nad Hronom
149. Júlia Gálová, prednostka okresného úradu, Galanta
150. Martin Lukačovič, právnik, Prievidza

Kandidátku strany #SIEŤ vedie jej predseda Radoslav Procházka.
1. Radoslav Procházka 43 rokov, právnik, Bratislava
2. Katarína Macháčková JUDr. 45 rokov, primátorka mesta, Prievidza
3. Andrej Hrnčiar Mgr. art. 42 rokov, primátor, Martin
4. Miroslav Beblavý doc., Ing. PhD. 38 rokov, poslanec NR SR, Bratislava
5. Katarína Cséfalvayová Ing. PhD. 30 rokov, vysokoškolská pedagogička, Dunajská Streda
6. Eduard Adamčík Ing. 52 rokov, ekonóm, Košice
7. Simona Petrík Mgr. 33 rokov, podnikateľka, Bratislava
8. Igor Janckulík 47 rokov, podnikateľ, Krušetnica
9. Alena Bašistová doc., PhDr., Mgr. PhD. 39 rokov, vysokoškolská pedagogička, Košice
10. Zuzana Zimenová Mgr. 50 rokov, analytička vzdelávania, Šamorín
11. Vladimír Bilčík MPhil. PhD. 40 rokov, vyskoškolský učiteľ, Bratislava
12. Tomáš Stoklasa JUDr. 39 rokov, advokát, Nitra
13 Martin Kapitulík Ing. 29 rokov, ekonóm, Žilina
14 Martin Fedor Mgr. MEconSC 41 rokov, poslanec NR SR, Trenčianske Teplice
15. Jozef Konkoly JUDr., Ing. 60 rokov, starosta, Kechnec
16. Martin Ďurišin PhDr. PhD. 36 rokov, politológ, Prešov
17. Lucia Copáková MUDr. 34 rokov, primárka oddelenia lekárskej genetiky, Bratislava
18. Róbert Auxt 30 rokov, ekonóm, Bratislava
19. Jozef Kamenický Ing. 56 rokov, starosta, Nižný Slavkov
20. Júlia Čurillová Mgr. 46 rokov, riaditeľka školy, Domaňovce
21. Ľubomír Kubla 44 rokov, hoteliér, Zborov nad Bystricou
22. Juraj Kurňavka Ing. 42 rokov, ekonóm, Ružomberok
23. Roman Jaroš JUDr. 41 rokov, manažér, Považská Bystrica
24. Ján Králik Ing. arch. 55 rokov, zástupca primátora, Brezno
25. František Gőgh Ing. 52 rokov, starosta, Veľké Úľany
26. Maroš Sagan Mgr. PhD. 40 rokov, starosta, Cífer
27. Roman Brecely Ing. MBA 49 rokov, živnostník, Zálesie
28. Ivan Rončák Mgr. PhD. 37 rokov, politológ, Ružomberok
29. Ladislav Lukáč Ing. 43 rokov, ekonóm, manažér Banská Bystrica
30. Renáta Popundová Mgr. 45 rokov, vedúca sestra, Zvolen
31. Ján Mrva Ing. 46 rokov, starosta, Bratislava
32. Radoslav Dlugoš 39 rokov, starosta, Smolník
33. Adrián Gužo PhDr. 34 rokov, starosta obce, Kružlová
34. Miroslav Špak 40 rokov, stavebný technik, Košice
35. Ján Prílepok Ing. 36 rokov, ekonóm, Dolný Kubín
36. Miroslava Zajcevová Ing. 44 rokov, konateľka, Humenné
37. Ľuboš Kürthy Mgr. 41 rokov, historik umenia, Kremnica
38. Ľubomír Kocourek Mgr. 24 rokov, právnik, Plavecké Podhradie
39. Pavel Greksa Ing. 58 rokov, starosta, Mýtna
40. Ľudmila Chodelková PaedDr. 49 rokov, riaditeľka centra voľného času, Žilina
41. Ladislav Lörinc Mgr. 26 rokov, projektový manažér, Košice
42. Dominika Tekeliová Mgr. PhD. 27 rokov, vysokoškolská pedagogička, Nitra
43. Samuel Vavrík Ing. 30 rokov, podnikateľ, Piešťany
44. Igor Adamec Mgr. 51 rokov, riaditeľ televízie, Bratislava
45. Ján Maník PhDr., PaedDr. PhD., MBA 39 rokov, zamestnanec, Bardejov
46. Viera Kovalíková Ing. 52 rokov, ekonómka, Trebišov
47. Martin Starzyk MUDr. PhD. 41 rokov, lekár -chirurg, Nové Zámky
48. Ľubomír Fiksel Ing. 34 rokov, podnikateľ, Partizánske
49. Jozef Kohajda MUDr. 47 rokov, lekár, Sielnica
50. Andrej Kopták Mgr. 31 rokov, manažér, Slovenský Grob
51. Erik Haľko Bc. 40 rokov, manažér, Košice
52. Marcel Maťovčík Bc. 43 rokov, podnikateľ, Martin
53. Róbert Pietrik JUDr. 41 rokov, vedúci právnej kancelárie, Prievidza
54. Michal Radosa Mgr. Ing. 38 rokov, zástupca starostu, Bratislava
55. Tomáš Vlachovič Bc. 36 rokov, manažér, Pezinok
56. Martin Červenka Ing. 31 rokov, starosta, Ratkovce
57. Jozef Beňo JUDr. PhD. 36 rokov, advokát, Poprad
58. Ivan Plevík 44 rokov, technik automatizácie výroby, Tvrdošín
59. Marcel Šulo Mgr. 39 rokov, manažér, Čadca
60. Michal Fajin Bc. 30 rokov, generálny riaditeľ, Topoľčany
61. Róbert Nálepka Ing. 44 rokov, ekonóm, Vyšný Medzev
62. Ivan Černega Ing. 29 rokov, referent stavebnej výroby, Medzilaborce
63. Roman Janči Bc. PhDr. 45 rokov, manažér v cestovnom ruchu, Liptovský Mikuláš
64. Soňa Szabadosová Ing. 51 rokov, ekonómka, Kútniky
65. Ján Ohorčák 36 rokov, manažér, Sobrance
66. Lukáš Paľko Ing. 29 rokov, podnikateľ, Sedliská
67. Marek Hovaňák 21 rokov, počítačovo-systémový technik, Kežmarok
68. Roland Schaller Ing. 41 rokov, riaditeľ, Zvolen
69. Róbert Orság 39 rokov, podnikateľ, Zvolen
70. Jozef Juriš 41 rokov, živnostník, Žilina
71. Peter Vajda PhDr. 52 rokov, starosta, Nededza
72. Július Kozák 37 rokov, živnostník, Bytča
73. Ervín Szalma Mgr. 36 rokov, učiteľ, Levice
74. Martin Šorf Ing. 35 rokov, riaditeľ obchodnej spoločnosti, Nové Mesto nad Váhom
75. Pavel Jánošík Mgr. 60 rokov, učiteľ, Poltár
76. Miroslav Juríček Ing. 49 rokov, zamestnanec štátnej správy, Revúca
77. Martin Ferák Mgr. 43 rokov, podnikateľ, Bratislava
78. Ivan Hriczko Mgr. 35 rokov, manažér, Košice
79. Mário Balázs Ing. 40 rokov, podnikateľ, Kostoľany pod Tribečom
80. Karol Glezgo Bc. 29 rokov, zamestnanec samosprávy, Lučenec
81. Jaroslav Kašuba Mgr. 34 rokov, živnostník, Nová Bystrica
82. Vladimír Svrček Ing., Ing. 46 rokov, súdny znalec, Kysucké Nové Mesto
83. Zuzana Badová Bc. 24 rokov, študentka, Martin
84. Ivan Uhlár Mgr. 31 rokov, právnik, Bratislava
85. Jana Rubická 45 rokov, riaditeľka ZŠ, Košice
86. Simona Smoľáková JUDr. 28 rokov, právnička, Strážske
87. Patrik Magdoško 38 rokov, živnostník, Strážske
88. Martin Vojtašovič JUDr. 31 rokov, právnik, Bratislava
89. Veronika Gmiterko MBA 33 rokov, krízová manažérka, Bratislava
90. Martin Galgoczy JUDr. 29 rokov, SZČO, Veľké Ozorovce
91. Roman Rosina Mgr. 25 rokov, manažér, Púchov
92. Oto Hodulík Ing. 29 rokov, manažér, Horné Orešany
93. Tomáš Máľus 24 rokov, študent, Banská Bystrica
94. Miloslav Vysoký. Ing. 59 rokov, manažér, Podhradík
95. Mária Olešová, PaeDr. Ing. 47 rokov, učiteľka, Krušetnica
96. Milan Lörinc Ing. 43 rokov, ekonóm, Michalovce
97. Ľuboš Török PhDr. PhD. 36 rokov, vysokoškolský pedagóg Nitra
98. Juraj Valentovič 52 rokov, živnostník, Nová Baňa
99. Ján Greššo Mgr. 34 rokov, manažér, Nitra
100. Ivana Uhríková 42 rokov. lektorka, Žiar nad Hronom
101. Michal Majdák Mgr. 41 rokov, manažér, Prešov
102. Peter Ilčík Mgr. 31 rokov, zamestnanec samosprávy, Lučenec
103. Michal Sládek Ing. 29 rokov, podnikateľ, Senica
104. Peter Závodský Mgr. 46 rokov, zástupca primátorky, Hurbanovo
105. Roman Koňuch Mgr. 31 rokov, geológ, Tvrdošín
106. Martin Kvetko 21 rokov, študent, Muránska Dlhá Lúka
107. Vladimír Jóri Ing. 43 rokov, manažér, Diakovce
108. Jozef Benko Ing. 29 rokov, ekonóm, Poprad
109. Denis Cáder Bc. 24 rokov, študent VŠ, Žilina
110. Vladimír Baran Bc. 45 rokov, starosta, Smilno
111. Jaroslav Pepucha 33 rokov, starosta, Beňadovo
112. Tatiana Faltinová Mgr. 28 rokov, starostka, Vrbov
113. Tibor Martinčič Mgr. 35 rokov, generálny manažér HK 36 Skalica, Skalica
114. Martin Vician Ing. 35 rokov, finančný manažér, Bratislava
115. Miroslav Bukovan 39 rokov, podnikateľ, Čadca
116. Barbara Pavlíková PhDr., Mgr. PhD. 30 rokov, vysokoškolská pedagogička, Nitra
117. Denisa Vargová Lukáčová PhDr. 31 rokov, zamestnankyňa verejnej správy, Šemša
118. Miroslav Burgel PhDr. 29 rokov, administratívny pracovník, Liptovský Mikuláš
119. Andrej Magyar 25 rokov, hasič, Strážske
120. Peter Thirring Bc. 45 rokov, manažér exportu, Nové Zámky
121. Róbert Kessler JUDr. 49 rokov, advokát, Trnava
122. Miroslav Vitikáč Dipl. Ing. 26 rokov, inžinier kvality, Spišská Nová Ves
123. Matúš Komendát 25 rokov, živnostník, Čerhov
124. Pavol Horák Ing. 30 rokov, obchodný referent, Beluša
125. Ján Chovanec JUDr. 50 rokov, výsluhový dôchodca, Hnúšťa
126. Silvia Žeňuchová 46 rokov, starostka, Koromľa
127. Tibor Szládicsek Mgr. 47 rokov, starosta, Slovenská Nová Ves
128. Peter Kobela Ing. 29 rokov, podnikateľ, Horná Súča
129. Terézia Stanková PaedDr., Ing. 41 rokov, manažérka, Sečovce
130. Ondrej Kubala Mgr. 27 rokov, pracovník s mládežou, Bánovce nad Bebravou
131. Martin Oťapka Ing. 38 rokov projektový manažér Bratislava
132. Milan Simušiak Ing. 46 rokov, riaditeľ logistiky, Prievidza
133. Michaela Porvichová Bc. 26 rokov, študentka VŠ, Dolný Kubín
134. Tibor Papšo Ing. 45 rokov, živnostník -poľnohospodár, Šuja
135. Erik Lajtman MUDr. PhD. 42 rokov, lekár, Nitra
136. Tibor Farkaš Bc. DiS. art. 25 rokov, manažér, Bratislava
137. Michal Najdek 22 rokov, študent, Svrčinovec
138. Jozef Tomaštík 37 rokov, podnikateľ, Nové Zámky
139. Peter Bodor Mgr. 47 rokov, hasič, Vranov nad Topľou
140. Ľuboš Maxina JUDr., Ing. PhD. 50 rokov, právnik -finančník, Prievidza
141. Zora Škodová MUDr. 55 rokov, lekárka, Prievidza
142. Roman Štrbík, 37 rokov, SZČO, Sklabiná
143. Miloslav Tkačivský Ing. 40 rokov, manažér, Stropkov
144. Marcel Košta Mgr. 31 rokov, vzťahový manažér, Bratislava
145. Róbert Kočiš PhDr. 46 rokov, viktimológ, Spišská Nová Ves
146. Miroslav Zubček 49 rokov, vodič, Levoča
147. Michal Mošať, 35 rokov. zamestnanec verejnej správy, Topoľčany
148. Kristián Čechmánek Mgr. 28 rokov, právnik, Nitra
149. Martin Barčík Mgr. 42 rokov, mediálny manažér, Žilina
150. Bohdan Hroboň doc., Ing. PhD., MA 47 rokov, VŠ učiteľ, Martin

Kandidátku strany KDH vedie jej predseda Ján Figeľ.
1 Ján Figeľ Ing. PhD. predseda hnutia Bratislava
2. Miroslava Szitová Mgr. školská psychologička, sociálna pedagogička Smižany
3 Peter Belinský Ing. poradca riaditeľa Žilina
4. Július Brocka Ing. poslanec NR SR Križovany nad Dudváhom
5 Ján Hudacký Ing. poslanec NR SR Prešov
6 Miloš Moravčík Ing. PhD. ekonóm Bratislava
7 Pavol Zajac Ing. poslanec NR SR Sedliská
8. Pavol Hrušovský JUDr. poslanec NR SR Nitra
9 Pavol Abrhan Ing. poslanec NR SR Nové Zámky
10 František Orlovský MUDr. chirurg Stará Ľubovňa
11 Marian Faktor Mgr. MUDr. lekár, manažér Stará Bystrica
12. Alojz Přidal Mgr. poslanec NR SR Kátlovce
13 Jozef Bobík Ing. poslanec NR SR Michalovce
14 Marián Radošovský Ing. poslanec NR SR Mojmírovce
15 Peter Muránsky Ing. Mgr. poslanec NR SR Nemce
16 Dušan Pekár Ing. Mgr. starosta Bratislava
17 Marián Sopčák Mgr. audítor Považská Bystrica
18. Eva Grey Prof. MUDr. PhD. prorektorka pre zahraničné vzťahy Bratislava
19 Marek Michalčík Ing. občiansky aktivista Brestovany
20 Albín Maslaňák Ing. starosta Oravské Veselé
21 Radovan Gondžúr Mgr. právnik Prešov
22 Renáta Ocilková PaedDr. Mgr. koordinátorka KBS pre ľudské práva Bratislava
23. Stanislav Kahanec Ing., poslanec Mestského zastupiteľstva v Prešove, Prešov
24 Michal Slašťan Ing. zástupca primátora mesta Ružomberok Ružomberok
25 Norbert Lukán Doc. MUDr. PhD. lekár, vysokoškolský učiteľ Košice
26. Lukáš Domin Ing. vedúci kvality Bánovce nad Bebravou
27. Milan Majerský PaedDr. primátor Levoča
28 Ivan Uhliarik MUDr. poslanec NR SR Skalica
29 Ľubica Černá Doc. Ing. PhD. vysokoškolská pedagogička Bánov
30. Vladimír Sirotka Ing. CSc. ekonóm, účtovný poradca Bratislava
31 Jozef Mikloško Doc. RNDr. DrSc. poslanec NR SR Bratislava
32 Marek Mesároš Ing. ekonóm Močenok
33 Ján Beljak PhDr. PhD. vedec, archeológ Zvolen
34. Ján Oparty Doc. Ing. ArtD. vysokoškolský pedagóg Bratislava
35 Peter Dobeš RNDr. geograf Rajecké Teplice
36 Ferdinand Exner Ing. projektový manažér Bardejov
37 Oľga Fečíková Mgr. samostatná radkyňa Porostov
38 Ján Gabčo Ing. podnikateľ Púchov
39 Ján Porubský Doc. MUDr. CSc. vysokoškolský pedagóg, lekár Bratislava
40 Marián Čaučík Ing. riaditeľ Dobrej noviny Bratislava
41 Peter Stanko Ing. projektový manažér Chorvátsky Grob
42 Jozef Kislík Ing. technik, dobrovoľník Prešov
43 Pavel Pavlásek Doc. Ing. PhD. vysokoškolský pedagóg Žilina
44 Andrej Klapica Dr. ekonóm Piešťany
45 Ján Jakubišin vedúci zmeny Jaklovce
46 Ján Vančo PhDr. PhD. zástupca primátora Nitra
47 Mária Sliacka Ing. humanitárna pracovníčka Kováčová
48 Katarína Tuhárska Mgr. učiteľka Krupina
49 Jozef Čurlej Ing. poľnohospodár Košice
50. Ján Miho administratívny pracovník Terchová
51 Daniel Slivka Doc. PhDr. ThDr. PhD. vysokoškolský pedagóg Stropkov
52 Darius Hatok Ing. ekonóm Košice
53 Marcel Ďurkovský živnostník Žilina
54 Ján Kmeť Mgr. PhD. riaditeľ DSS a ZpS Rača Trenčín
55 Milan Hovanec Mgr. živnostník Poloma
56 Ján Čuchran Ing. starosta Kaluža
57 Roman Sova Ing. ekonóm Senica
58 Ján Morovič Doc. Ing. PhD. vysokoškolský učiteľ Bratislava
59 Matej Krčmár PhDr. Mgr. ekonóm, bankový špecialista Bratislava
60 Ivan Rác PhDr. PhD. vysokoškolský pedagóg Zbehy
61 Miloslav Hatala Ing. živnostník Nitra
62 Anton Šmotlák Mgr. politológ Bratislava
63 Anna Dudová PaedDr. PhD. učiteľka Veľká Lesná
64 Martin Baxa Mgr. učiteľ Brezno
65 Marián Javorka Ing. starosta Likavka
66 Katarína Hudáková študentka Rožňava
67. Ivan Sadovský Ing. štátny zamestnanec Nové Mesto nad Váhom
68 Mária Jakubová PaedDr. dôchodkyňa Holčíkovce
69 Zuzana Rattajová Ing. ekonómka, kultúrna aktivistka Bratislava
70 Alojz Hlina občan, poslanec NR SR Bratislava
71 Jana Miklošková Bc. občianka, manažérka v cestovnom ruchu Bratislava
72 Miroslav Herman občan, živnostník Stupava
73 Jaroslav Polaček Ing. občan, mestský poslanec Košice
74 Peter Joštiak IT technik Bratislava
75 Iveta Hatalová Ing. arch. architektka Likavka
76 Martin Krajčovič Mgr. konzultant Trnava
77 Martin Jech Ing. starosta Okrúhle
78. Igor Geletka Bc. Ing. manažér výrobných projektov Spišská Nová Ves
79 Miloš Zaujec Bc. technik Levice
80 Martin Novodomec Mgr. Ing. produktový analytik Kremnica
81. Mikuláš Krippel Mgr. PhD. "právnik, odborník na sociálne
zabezpečenie " Bratislava
82 Miroslav Tučník Ing. PhD. ekonóm Prečín
83 Marián Benko skladník Kežmarok
84 Ján Nigut Ing. starosta Košice
85 Rudolf Michalov Ing. invalidný dôchodca Lopuchov
86 Viera Kimerlingová Ing. ekonómka Bratislava
87 Peter Dvoran technológ Hlohovec
88 Daniel Bago starosta Tesáre
89 Jaroslav Urík programátor, konzultant ERP Plevník - Drienové
90 Miroslav Fabian starosta Klčov
91 Ľudmila Révésová manažérka prevádzky Perín - Chym
92 Martina Uličná Mgr. učiteľka Bratislava
93 Juraj Putirka Ing. nákupca Bytča
94. Marián Babej PaedDr. učiteľ Vranov nad Topľou
95 Peter Štuller MUDr. detský lekár Dunajská Streda
96 Jana Nachtmannová Mgr. konateľka spoločnosti Bratislava
97 Katarína Hozlárová Mgr. pedagogička Nové Zámky
98 Ján Kotuľa Ing. dopravný inžinier Bratislava
99 Martin Vrana Ing. aplikačný špecialista, vedúci oddelenia Žilina
100 Nataša Žembová Mgr. hovorkyňa KDH Rohožník
101 Miroslav Glevaňák živnostník Poprad
102 Ján Kokarda Ing. starosta Ždaňa
103 Branislav Borovský Mgr. manažér Bratislava
104 Gerda Fodorová Mgr. učiteľka ZUŠ Šaštín - Stráže
105 Tomáš Jedinák riaditeľ školskej jedálne Martin
106. Radovan Horváth Mgr. referent Nové Mesto nad Váhom
107. Michal Mudrák Ing. živnostník Vranov nad Topľou
108 Ivona Vicianová PharmDr. JUDr. farmaceutka, právnička Zlaté Moravce
109 Pavol Noga Ing. PhD. výskumný pracovník Pezinok
110 Ján Paľovčík MUDr. lekár Michalovce
111 Peter Barbas podnikateľ Veľký Šariš
112 František Kmecík Ing. špecialista ISO a IT Veľké Rovné
113 Miroslav Papay Bc. vedúci ubytovne Koplotovce
114 Pavol Mičuda Mgr. učiteľ Horovce
115 Monika Véghová Ing. vedúca zastúpenia Rovinka
116 Slavomír Majerčák Ing. poľnohospodársky inžinier Lechnica
117 Ľubor Kalafus Mgr. koordinátor pre špeciálne činnosti Košice
118 Juraj Šimunek MVDr. živnostník, veterinárny lekár Bánov
119 František Prívara Ing. zástupca primátora Čadca Milošová
120 František Čech strojník vodárenských zariadení Bartošovce
121 Milan Šindler Ing. podnikateľ Bratislava
122 Mária Tomášová Ing. koordinátorka projektov Košice
123 Juraj Rosinčin Ing. súkromný geodet Lietavská Lúčka
124 Lýdia Budziňáková JUDr. právnička Levoča
125 Igor Bartošík Ing. obchodný manažér Holíč
126 Andrej Čopík Ing. starosta Kovarce
127 Marián Eliáš Ing. lesný inžinier Prešov
128 Mária Horňáková Ing. ekonómka Košice
129 Martin Klimek Mgr. pedagóg Čadca
130 Róbert Rybovič automechanik Plavnica
131 Peter Radošinský Ing. starosta Chtelnica
132. Milan Neveďal Mgr. katechéta Kysucké Nové Mesto
133 Peter Cocher PhDr. živnostník Veľké Zálužie
134 Ján Mojžiš Mgr. bezpečnostný expert Bratislava
135 Lukáš Hotáry Ing. podnikateľ Spišská Belá
136 Jozef Bolješik JUDr. advokát Ostrov
137 Vladimír Heger Bc. študent Častá
138 Ľubomír Leško Ing. súkromný podnikateľ Veľký Šariš
139 Stanislav Jiríček Mgr. pedagóg Komárno
140 Július Vyrostek Ing. starosta Forbasy
141 Peter Gabura Ing. podnikateľ Svätý Jur
142 Viliam Majda Ing. PhD. prednosta mestského úradu Martin
143 Štefan Horony bezpečnostný pracovník Dunajská Streda
144 Emanuel Noga Ing. živnostník Pezinok
145 Juraj Marko Ing. riaditeľ študentského domova Žilina
146 Ladislav Ogurčák Mgr. stredoškolský učiteľ Levoča
147 Andrej Krabáč Ing. strojný inžinier Bratislava
148 Michal Deket Mgr. štatutárny zástupca neziskovej organizácie Veľké Kostoľany
149 Tomáš Kováčik Ing. PhD. vysokoškolský učiteľ Bratislava
150 Peter Bobula Mgr. Ing. právnik, stavbár Urmince

Kandidátka Most-Híd do parlamentných volieb 5. marca 2016.
1. Bugár Béla
2. Žitňanská Lucia
3. Sólymos László
4. Simon Zsolt
5. Gál Gábor
6. Bastrnák Tibor
7. Švejna Ivan
8. Jakab Elemér
9. Érsek Arpád
10. Šebej František
11. Pfundtner Edita
12. Csicsai Gabriel
13. Vörös Péter
14. Krajňák Peter
15. Sárközy Irén
16. Antal Peter
17. Balódi László
18. Vavrek István
19. Csady Zsuzsa
20. Kresák Peter
21. Pataky Károly
22. Vitkó Andrea
23. Galbavý Tomáš
24. Burdiga Pavol
25. Bóna Bertalan
26. Morvay Peter
27. Tóth Marián
28. Kráľová Ľuba
29. Fekete Zoltán
30. Vospálek Stanislav
31. Lestyánszky Viktor
32. Tölgyesi Róbert
33. Dubéci Martin
34. Čákvári Éva
35. Marczell Zoltán
36. Vágási Vladimír
37. Plšeková Iveta
38. Agócs Tomáš
39. Krušinský Norbert
40. Forró Zoltán
41. Slafkovský Alexander
42. Csóka Lajos
43. Bugárová Kristína
44. Kuruc Jakub
45. Csudai Róbert
46. Héder Ágnes
47. Fekete Tímea
48. Magyarics Gustáv
49. Antal Zoltán
50. Héger Rudolf
51. Krutý Pavol
52. Koša Jozef
53. Medgyesová Renáta
54. Kovács Zoltán
55. Chomča Ervin
56. Tóth Ágnes
57. Magyari František
58. Pásztor Rita
59. Kertész István
60. Szidor Štefan
61. Galo Silvester
62. Vargová Mária
63. Rigo Viliam
64. Vangel František
65. Bojčík Jozef
66. Farkas Karol
67. Lang Ladislav
68. Goriščák Michal
69. Ţitný Rastislav
70. Polerecká Eva
71. Borsiczký Zoltán
72. Kukolík Ladislav
73. Jobbágy Jozef
74. Brunner Boris
75. Kakuloš Peter
76. Kováčová Ľubica
77. Festenburg Ivana
78. Baranová Daniela
79. Buocik Ján
80. Zurbola Michal
81. Maďar Jozef
82. Berner Lajos
83. Hanzlík Ondrej
84. László Gabriel
85. Horník Branislav
86. Hamerlik Erzsébet
87. Mészáros František
88. Ravasz Vojtech
89. Oravecz Atila
90. Tuloki Attila
91. Szabó Peter
92. Dúcz Jozef
93. Streda Karol
94. Vinczeová Mária
95. Gregorovič Rudolf
96. Bojničan Erik
97. Miklós František
98. Meravý Tomáš
99. Nagy Pavol
100. Nagyová Dţerengová Petra
101. Vaňo Ivan
102. Beňová Erika
103. Józan Horváth Gabriella
104. Savčinský Vladimír
105. Bollo Peter
106. Földes Richárd
107. Bachorecz František
108. Tóth Štefan
109. Tatár Peter
110. Jakab Peter
111. Repík Maroš
112. Kubica Adrián
113. Czibula Norbert
114. Daňko Marek
115. Jóna Martin
116. Halaška Ján
117. Kropitz Pavel
118. Baláţ Tibor
119. Korpa Marek
120. Zuberová Mária
121. Szkladányi Helység Anikó
122. Ďuračka Dalibor
123. Kovács Krisztián
124. Ambrušová Uršula
125. Hencz Peter
126. Ţelinský Jozef
127. Beňová Sylvia
128. Rácz Ladislav
129. Köböl Gabriel
130. Farkasová Lívia
131. Horváth Dóra
132. Kalný Radoslav
133. Duţda Igor
134. Kušická Erika
135. Hašan Miroslav
136. Khernová Monika
137. Pástor Jaroslav
138. Florianová Milada
139. Štefaňák Peter
140. Fajta Peter
141. Mintál Peter
142. Tóth Tibor
143. Tárnok Magda
144. Csízi Csaba
145. Laurinčík Peter
146. Döme Gabriel
147. Szalay Gabriel
148. Šagát Igor
149. Šípoš Dionýz
150. Ágh Ladislav

Kandidátku strany SNS vedie jej predseda Andrej Danko.
1. Andrej Danko JUDr. 41 r. advokát Miloslavov
2. Jaroslav Paška Akad. arch. Ing. arch. 61 r. architekt Bratislava
3. Eva Smolíková Mgr. 52 r. učiteľka Dolný Ohaj
4. Anton Hrnko PhDr. CSc. 61 r. historik Stupava
5. Štefan Zelník MUDr. PhD. 61r. riaditeľ Žilina
6. Vladimír Chovan Ing. 52 r. generálny riaditeľ Trnava
7. Stanislav Kmec 50 r. manažér Snežnica
8. Rudolf Urbanovič Ing. 55 r. zástupca primátora Liptovský Mikuláš
9. Jaroslav Ridoško MUDr. PhD., MBA 57 r. lekár Trenčín
10. Magdaléna Kuciaňová JUDr. 59 r. advokátka Moravany nad Váhom
11. Tibor Bernaťák JUDr. 41 r. advokát Bratislava
12. Peter Pamula Bc. 45 r. odborný pracovník Dobšiná
13. Radovan Baláž Ing. 33 r. riaditeľ spoločnosti Banská Bystrica
14. Eva Antošová Ing. 51 r. generálna manažérka Nitra
15. Tibor Jančula 46 r. podnikateľ, športovec Bernolákovo
16. Jaroslav Regec Ing. 52 r. lesný inžinier Snina
17. Juraj Soboňa Ing. 54 r. starosta Solčany
18. Karol Konárik Ing. 34 r. podnikateľ Banská Bystrica
19. Michal Lavrík Mgr. 41 r. podnikateľ Dolný Kubín
20. Dušan Tittel Ing. 49 r. športový manažér Bratislava
21. Lukáš Machala JUDr. 41 r. advokát Bratislava
22. Jozef Hudák Ing. MBA 53 r. finančný manažér Miloslavov
23. Karol Farkašovský Mgr. PhD. 60 r. moderátor Bratislava
24. Miroslav Škvarek Ing. MPH 55 r. primátor Svit
25. Júlia Kollárová 24 r. študentka Kolačkov
26. Martin Pastirik Mgr. 43 r. učiteľ Nižná Rybnica
27. Pavel Kapusta Mgr. 46 r. šéfredaktor Bratislava
28. Erik Gemzick Ing. PhD. 33 r. starosta obce Ľubeľa
29. Ján Ikrényi JUDr. 63 r. advokát Štúrovo
30. Slavomír Kupka 37 r. manažér Čadca
31. Maro Pavlovič 23 r. študent práva Topoľčany
32. Ľudovít Hajduk doc. PhDr. PhD. 45 r. prodekan pre vedu a výskum Bratislava
33. Dušan Lauko 56 r. starosta obce Liptovská Štiavnica
34. Helena Poláková Mgr. PhD. 49 r. hlavná štátna radkyňa Svätý Jur
35. Milan Mlynár Ing. 41 r. starosta obce Gočovo
36. Ján Krišanda Mgr. 51 r. športov manažér Majerovce
37. Jarmila Tkáčová JUDr. Ing. 55 r. ekonómka Košice
38. Tibor Hanuliak Bc. 59 r. riaditeľ Rosina
39. Július Buchta Ing. 42 r. výskumný pracovník Revúca
40. Eduard Markovič Mgr. 54 r. živnostník Poprad
41. Emil Divéky 40 r. riaditeľ Diviaky nad Nitricou
42. Zdenko Kozák 51 r. podnikateľ Martin
43. Ladislav Pecko 47 r. tréner Bratislava
44. Martin Mikuš 41 r. podnikateľ Bánovce nad Bebravou
45. Pavol Goriščák Mgr. 33 r. právnik, mediátor Bardejov
46. Igor Šufliarsky Ing. 58 r. projektový manažér Zvolen
47. Milan Ďurica 69 r. dôchodca Stropkov
48. Peter Urbanec Mgr. 37 r. zdravotnícky záchranár Topoľčany
49. Jana Brecková PhDr. 43 r. živnostníčka Nižná Rybnica
50. Ivan Šaško Ing. 69 r. primátor Tvrdošín
51. Peter Brázda 44 r. technik Zamarovce
52. Jaroslav Barcaj Ing. 50 r. pracovník regionálneho rozvoja Senica
53. Du an Rajčan 66 r. dôchodca Stará Kremnička
54. Slávka Kramárová PaedDr. 58 r. pedagogička Sereď
55. Marián Vojtko Ing. 58 r. živnostník Kamenica nad Cirochou
56. Tomáš Kucharík PaedDr. 42 r. pedagóg Námestovo
57. Ján Sitek Ing. 59 r. obchodný riaditeľ Podbiel
58. Eva Milučká Ing. 28 r. ekonómka Martin
59. Milan Staňo Ing. 51 r. starosta obce Horná Poruba
60. Miroslav Brincko Mgr. 54 r. hlavný inšpektor BOZP Levoča
61. Mário Dinga JUDr. 45 r. právnik Nitra
62. Jaroslav Fidrik 61 r. podnikateľ Turčianske Teplice
63. Milan Králik 50 r. živnostník Kysucký Lieskovec
64. Pavel Olšiak Ing. 43 r. prednosta mestského úradu Poltár
65. Jaroslav Vaľo Ing. 54 r. technicko-hospodársky pracovník Malčice
66. Miriama Linková Bc. 21 r. študentka Trnava
67. Jozef Galbavý 44 r. obchodný zástupca Dolná Strehová
68.Juraj Kližan Ing. 34 r. starosta Skačany
69. Dušan Backo Bc. 24 r. študent Veľký Krtíš
70. Dušan Haľko 63 r. dôchodca Žalobín
71. Milan Garaj Ing. PhD. 36 r. starosta Obyce
72. Stanislav Haramia Ing. 51 r. poľnohospodársky inžinier, projektant Malacky
73. Vladimír Fraňo JUDr. LL.M. 38 r. advokát Nové Mesto nad Váhom
74. Pavol Kleban Ing. 36 r. živnostník Ľubotice
75. Ondrej Šedivý MUDr. 44 r. lekár Nitra
76. Valter Retter 41 r. konateľ Spišská Nová Ves
77. Dávid Demečko PaedDr. PhD. 34 r. manažér, tréner Spišská Nová Ves
78. Miroslav Sluka Ing. MSc. 54 r. plukovník letectva v.v. Borovce
79. Ján Tulis Ing. 59 r. súkromný podnikateľ Bytča
80. Milan Klempai Ing. 56 r podnikateľ Dolný Kubín
81. Emil Šatan 67 r. dôchodca Jacovce
82. Ingrid Vrkočová JUDr. 48 r. štátna zamestnankyňa Brezová pod Bradlom
83. Ivan Ištvánffy Ing. EUR ING 43 r. geodet Bratislava
84. Monika Gergeľová Mgr. 35 r. predsedníčka OZ Čaňa
85. Jozef Pribocký Mgr. Ing. 29 r. administratívny pracovník Stropkov
86. Karol Gerhát JUDr. 60 r. právnik Topoľčany
87. Peter Zorvan Ing. PhD. 55 r. zástupca riaditeľa Banská Štiavnica
88. Marián Krásny 36 r. živnostník Blatná na Ostrove
89. Štefan Rehák doc. RNDr. PhD. 60 r. vedecký pracovník Bratislava
90. Marián Andel PhDr. 65 r. dôchodca Bratislava
91. Ivan Bubela Ing. 50 r. technický manažér Považská Bystrica
92. Štefan Paulov MUDr. 64 r. lekár Nitra
93. Mariana Bohačiaková Mgr. 36 r. riaditeľka CVČ Varín
94. Dušan Macoszek Ing. 47 r. športový manažér Zvolen
95. Ľubomír Ontkovič Ing. 47 r. živnostník Valaliky
96. Janka Pisariková Mgr. 54 r. štátna zamestnankyňa Madunice
97. Igor Pavúk Ing. 55 r. technik Brezno
98. Klaudia Bertoková Ing. Mgr. 47 r. verejná zdravotníčka Chotín
99. Zuzana Škopcová Dipl. Ing. 28 r. riaditeľka kancelárie Stupava
100. Ján Olejník PaedDr. 60 r. riaditeľ spoločnosti Spišská Nová Ves
101. Patrik Zvonár Bc. 39 r. finančný poradca Horné Orešany
102. Juraj Šrámek Ing. arch. 51 r. architekt Ružomberok
103. Martin Patoprstý Ing. 30 r. občiansky aktivista Bratislava
104. Igor Šály Ing. 31 r. živnostník Nová Baňa
105. Milan Čeremeta 53 r. starosta Roškovce
106. Miroslav Magdech Bc. 29 r. bankový poradca Považská Bystrica
107. Miroslav Ilavský 42 r. živnostník Važec
108. Oľga Búryová Mgr. 55 r. učiteľka Krupina
109. Mária Farkašová 48 r. starostka obce Lula
110. Vincent Tóth PaeDr. 75 r. dôchodca Močenok
111. Iveta Kožuchová 51 r. manažérka Prešov
112. Vladimír Fekiač Ing. 55 r. finančný riaditeľ Detva
113. Ľudovít Ružička 48 r. starosta Dubová
114. Zdena Hyžáková Mgr. 49 r. prednostka obecného úradu Púchov
115. Ladislav Hospodár Bc. 48 r. výsluhový dôchodca Svidník
116. Jozef Horváth 41 r. konateľ spoločnosti Košice
117. Ladislav Černák JUDr. 50 r. advokát Maňa
118. Ľubomír Bielko 57 r. brusič Hrádok
119. Dušan Mašlonka Ing. 47 r. konateľ spoločnosti Veľká Lomnica
120. Milan Ďurák 24 r. živnostník Divín
121. Ján Záhončík 50 r. podnikateľ Borský Mikuláš
122. František Országh Mgr. 55 r. dispečer Trenčín
123. Peter Kucharič Mgr. 44 r. podnikateľ Skalica
124. Pavel Gavalec Ing. 37 r. terénny sociálny pracovník Poltár
125. Ľuboš Bernát 41r. IT technik Šarišské Michaľany
126. Eduard Pokorný Ing. 67 r. ekonóm Bratislava
127. Mária Luprichová 50 r. starostka Malinová
128. Martin Čanády Ing. 37 r. znalec, geodet Turany
129. Peter Božík Ing. 56 r. konateľ spoločnosti Nitra
130. Ján Jakubianský Mgr. 43 r. učiteľ Jakubany
131. Eva Petrášková MUDr. 57 r. lekárka Banská Štiavnica
132. Peter Tapšák Ing. 60 r. dôchodca Košice
133. Eduard Hartmann 50 r. manažér Trenčín
134. Mário Popovič PhDr. 35 r. manažér Bardejov
135. Róbert Jamroškovič Mgr. 25 r. administratívny pracovník Vyšná Olšava
136. Peter Hasa PhDr. 55 r. podnikateľ Trebatice
137. Rastislav Kočka 36 r. zmenový majster Horná Breznica
138. Peter Pitoňák Mgr. 45 r. starosta obce Granč - Petrovce
139. Tomáš Cinkanič 23 r. živnostník Snina
140. Ján Plencner 65 r. zástupca starostu Nálepkovo
141. Marek Oršula Ing. 42 r. vedúci veľkoobchodu Partizánske
142. Miroslav Sedláček Mgr. 43 r. hasič Kostolné Kračany
143. Emil Dudáš 50 r. živnostník Cejkov
144. Andrej Paluška Ing. 24 r. technik Zlaté Moravce
145. Jozef Brtoš 51 r. podnikateľ Bziny
146. Vlastimil Eštvan Ing. 49 r. správca budov Košice
147. Jaroslav Kocan Ing. 56 r. riaditeľ sekcie Humenné
148. Stanislav Gaľa Ing. 52 r. podnikateľ Michalovce
149. Peter Hrbáň 38 r. súkromný podnikateľ Vajkovce
150. Jaroslav Blina 52 r. starosta Práznovce

Kandidátku SMK vedie jej predseda József Berényi.
1. József Berényi Mgr. podpredseda Trnavského samosprávneho kraja Dolné Saliby
2. Gyula Bárdos Mgr. pedagóg Senec
3. Iván Farkas Ing. starosta Mužla
4. József Menyhárt PaedDr. PhD. vysokoškolský pedagóg Vrakúň
5. István Samu Mgr. učiteľ Kolárovo
6. Krisztián Forró konateľ Veľká Mača
7. László Köteles Ing. bezpečnostný inžinier Moldava nad Bodvou
8. Ferenc Auxt podnikateľ Rimavská Sobota
9. Örs Orosz Mgr. geograf, projektový manažér Moča
10. Zoltán Cziprusz Ing. stavebný inžinier Rimavská Sobota
11. Beáta Kiss PaedDr. riaditeľka školy Nýrovce
12. Zoltán Ilko Mgr. projektový koordinátor, manažér Leles
13. Gabriella Németh PhDr. podpredsedníčka VÚC Senec
14. Imre Knirs PhDr. zástupca primátora Komárno
15. László Szabó zástupca primátora, riaditeľ školy Dunajská Streda
16. Attila Karaffa pedagóg Dunajská Streda
17. Péter Īry Mgr. starosta Štvrtok na Ostrove
18. Ildikó Kīrösiová Mgr. advokátka Tešedíkovo
19. Pál Zachar Ing. inžinier informatiky Šahy
20. Dávid Nagy JUDr. advokát Nové Zámky
21. Tihamér Gyarmati Ing. poslanec VÚC Svätý Peter
22. Ildikó Basternáková Mgr. primátorka Hurbanovo
23. Olga Szabó JUDr. starostka Patince
24. Péter Csúsz Mgr. učiteľ Lučenec
25. Beáta Beke redaktorka BohúĨovo
26. Eva Balázsová Mgr. riaditeľka školy Veľký Krtíš
27. Gábor Mihók Mgr. ekonóm Veľké Kapušany
28. János Deák Ing. poľnohospodár Tornaľa
29. Zoltán Bóna študent Bátorove Kosihy
30. Tibor Varga okresný tajomník Kapušianske Kľačany
31. Jozef Filipko Ing. kontrolór Košice
32. Tibor Beke Ing. chemický inžinier Bratislava
33. Lajos Ladányi informatik, riaditeľ kultúrneho inštitútu Klasov
34. Csaba Orosz zástupca primátora Šamorín
35. Ladislav Polák Ing. starosta Okoč
36. István Domin Bc. starosta Iža
37. Valéria Geri Mgr. starostka Nová Vieska
38. Gergely Agócs Mgr. politológ Kráľov Brod
39. Peter Köpöncei Ing. odborný radca Plášĵovce
40. Juraj Nagy kultúrny referent Krásnohorská Dlhá Lúka
41. Csaba Furik starosta Malý Horeš
42. Peter Juhász MUDr. chirurg Rimavská Sobota
43. László Bacsó Bc. starosta Topoľníky
44. Ákos Horony Mgr.art.,dr.jur. právnik Dunajská Streda
45. Tímea Bögi Mgr. pedagogička Čiližská RadvaĨ
46. Norbert Becse PaedDr. pedagóg Nesvady
47. Tibor Dolník Mgr. pedagóg Bátorove Kosihy
48.Tibor Farkas Ing. konateľ spoločnosti Dvory nad Žitavou
49. László Fekete Ing. strojný inžinier Štúrovo
50. József Pócsik Mgr. obchodný agent Čechynce
51. Ladislav Rigó Ing. zástupca primátora Rimavská Sobota
52. Štefan Pusztai Mgr. obchodno-technický manažér Čierna Voda
53. Dezsī Pálffy Mgr. riaditeľ školy Šahy
54. Adrianna Gergely Papp Mgr. starostka Debraė
55. Adriana Žiačková Mgr. riaditeľka ZŠ Žihárec
56. Viktor Végsī MVDr. veterinár RožĨava
57. Zsuzsanna Szvorák Mgr. stredoškolská profesorka Fiľakovo
58. Attila Barkó Ing. technik Veľké Kapušany
59. Márk Czibulya Mgr. pedagóg Balog nad Ipľom
60. Ottó Szabó športový riaditeľ Povoda
61. Ildikó Dúlová manažérka Košice
62. Lívia Cseszkó asistentka primátora Tornaľa
63. Tünde Neszméri Mgr. redaktorka Nová Dedinka
64. Tamás Iván študent Moldava nad Bodvou
65. Michal Brogyányi podnikateľ Bratislava
66. Zoltán Šonkoľ Mgr. pedagóg, riaditeľ školy Žirany
67. Olivér Stercel vnútorný obchodný manažér prevádzky Zlaté Klasy
68. Anikó Nagy Ing. prednostka obecného úradu Gabčíkovo
69. Ildikó Bauer Mgr. podnikateľka Šamorín
70. Gabriel Bárdos primátor Šamorín
71. Árpád Horváth primátor Kolárovo
72. Miklós Viola MUDr. lekár Kolárovo
73. Béla Hajtman PhDr. riaditeľ školy BardoĨovo
74. Zoltán Környi pedagóg Štúrovo
75. Dénes Pósa Ing. technik požiarnej ochrany Radnovce
76. János Marsall Mgr. riaditeľ gymnázia Galanta
77. Zita Cseri Bc. starostka Veľké Ludince
78. József Kopasz starosta Veľké Trakany
79. František Botka Ing. vedúci mestského kultúrneho strediska Šaľa
80. Alica Koľveková Ing. stredoškolská učiteľka odborných predmetov Lipovník
81. Zoltán Marcinkó Mgr. učiteľ Belina
82. Lýdia Czapová Bc. starostka Maĵovské Vojkovce
83. Lóránt Gömöry Ing. poľnohospodársky inžinier Vinica
84. István Zachariaš Ing. podpredseda KSK Moldava nad Bodvou
85. Štefan Oravecz obrábač kovov Polina
86. Ladislav Gujber Ing. starosta Hrubý Šúr
87. Ladislav Dudás Ing. chemický inžinier Bratislava
88. Alexander Néveri Ing. podnikateľ Veľký Meder
89. Marian Soóky PaedDr. pedagóg Veľký Meder
90. Ernest Tóth podnikateľ Veľké Dvorníky
91. Lajos Csonka Ing. riaditeľ spoločnosti Komárno
92. Rozália Szalay Ing. starostka Klížska Nemá
93. János Bób Ing. starosta Zemné
94. Gabriel Tóth elektrotechnik Chľaba
95. Zuzana Szamosová Ing. finančná špecialistka Hajnáčka
96. Katalin Bózsing Mgr. právnička Veľké Úľany
97. Zsuzsanna Szarka Mgr. módna návrhárka Trstice
98. Mária Szuperák PaedDr. pedagogička Kráľovský Chlmec
99. Adrián Szaniszló Mgr. manažér technologických zariadení Plešivec
100. Szilárd Somogyi vedúci redaktor Dunajská Streda
101. Norbert Gábor vydavateľ novín Holice
102. Kinga Faklenová finančná poradkyĨa Dunajská Streda
103. Ladislav Kormos aktivista Kamenica nad Hronom
104. Henrieta Vargová Mgr. pedagogička, žurnalistka Šávoľ
105. Michal Hangácsi finančný agent Nižný Lánec
106. Anikó Korčoková podnikateľka Kosihy nad Ipľom
107. Péter Óváry Mgr. stredoškolský učiteľ Šamorín
108. Gábor Veres PaedDr. stredoškolský učiteľ Šamorín
109. János Méry Mgr. doktorand Šamorín
110. Ferenc Fekete Ing. podnikateľ Komárno
111. Gergely Finta Mgr. vychovávatel' Kravany nad Dunajom
112. Péter Nagy Ing. ekonóm Nové Zámky
113. Mikuláš Csirmaz Ing. ekonóm Rimavská Sobota
114. Tibor Csenger Ing. konateľ spoločnosti Želiezovce
115. Ákos Csonka Mgr. pedagóg Želiezovce
116. László Farkas vedúci hospodárskeho dvora Leles
117. Štefan Horváth špecializovaný mechanik Hrhov
118. Ladislav Kocsis ekonóm Veľký Kamenec
119. Éva Bognár MUDr. lekárka Dunajská Streda
120. Zoltán Hájos JUDr. primátor, advokát Dunajská Streda
121. Zoltán Novota tréner Dunajská Streda
122. Peter Ertl vedúci supermarketu Komárno
123. Mikuláš Szalai prevádzkár Chotín
124. Tibor Dobai Ing. ekonomický riaditeľ Komoča
125. Zoltán Bán Ing. elektroinžinier Rimavská Sobota
126. Attila Takács PaedDr. PhDr. riaditeľ Sládkovičovo
127. Eugen Wirth Ing. manažér Levice
128. Viktória Leco Bajzák PaedDr. pedagogička Veľké Trakany
129. Pavel Élesztīs Prof., Ing. CSc. univerzitný profesor Šamorín
130. Tibor Pogány Ing. elektroinžinier Šamorín
131. Tomáš Lakatoš viazaný finančný agent Dunajská Streda
132. Mária Czuczor starostka Andovce
133. Enikī Mag Fodor referentka Husiná
134. Tamás Zupko manažér Vozokany
135. Zoltán Oros optometrista Šahy
136. Michal Tóth športový manažér Nové Zámky
137. Július Agócs starosta Gemerský Jablonec
138. Magdaléna Hrbácsek PaedDr. Phd. vysokoškolská pedagogička Veľká Mača
139. Attila Farkas Mgr. terénny sociálny pracovník Keĵ
140. Juraj Gulyás Ing. konateľ spoločnosti Dubník
141. Zoltán Urbán Bc. podnikateľ Levice
142. Géza Szimkó súkromný podnikateľ Kráľovský Chlmec
143. Ferdinand Szalay strojný technik Váhovce
144. Attila Zsapka Ing. hudobník Dvory nad Žitavou
145. Imre Vadkerti spevák Kolárovo
146. Iván Fenes Bc. primátor Gabčíkovo
147. Béla Hrubík elektrotechnik Vinica
148. László Miklós Dr.h.c. Prof.RNDr. DrSc. univerzitný profesor Kyselica
149. Edit Bauer Ing. CSc. ekonómka-sociologička Šamorín
150. Béla Halász Ing. stavebný inžinier Kolárovo

Kandidátku OĽANO - NOVA vedie Veronika Remišová.
1. Veronika Remišová 39 protikorupčná občianska aktivistka Bratislava Mgr. art. M.A.ArtD.
2. Alan Suchánek 62 lekár, chirurg Piešťany MUDr.
3. Viera Dubačová 53 divadelná režisérka, občianska aktivistka Banská Bystrica Mgr. art.
4. Marek Krajčí 41 lekár, detský kardiológ, riaditeľ platformy Kresťania v meste Bratislava MUDr.
5. Oto Žarnay 46 učiteľ, občiansky aktivista Košice Mgr.
6. Soňa Gaborčáková 38 riaditeľka domova sociálnych služieb sv. Anny Stará Ľubovňa PhDr.
7. Anna Verešová 51 riaditeľka zariadenia pre matky s deťmi v núdzi, Fórum života Kamenná Poruba Mgr.
8. Silvia Petruchová 39 živnostníčka, ekonómka Bratislava Mgr.
9. Miroslav Sopko 40 učiteľ, viceprezident Slovenskej komory učiteľov Zalužice Mgr.
10. Ján Marosz 37 učiteľ, občiansky aktivista Podhorie Mgr.
11. Elena Červeňáková 56 zdravotná sestra Košice Mgr.
12. Natália Gálisová 33 občianska aktivistka Bratislava Mgr.
13. Michal Šipoš 33 občiansky aktivista – OZ Zastavme hazard, živnostník Stará Ľubovňa Mgr.
14. Daniel Lipšic 42 poslanec NR SR, advokát Bratislava JUDr.
15. Gábor Grendel 35 novinár Bratislava Mgr.
16. Marcel Klimek 42 makroekonóm Bratislava Ing.
17. Viera Leščáková 41 učiteľka Veľký Šariš PaedDr.
18. Tibor Hlavatý 42 lekár, gastroenterológ Marianka doc. MUDr. Mgr. PhD.
19. Milan Kuriak 45 podnikateľ, občiansky aktivista Tvrdošín
20. Ľubomír Klieštik 41 podnikateľ Čadca
21. Peter Ziman 69 lekár, chirurg, súdny znalec Myjava MUDr. CSc.
22. Anna Šmehilová 36 riaditeľka sociálnych služieb Effeta Nitra PhDr. PhD.
23. Mária Cehelská 63 občianska aktivistka, komunálna poslankyňa Humenné RNDr.
24. Eduard Heger 39 ekonóm, kresťanský aktivista Bratislava Ing.
25. Marián Petro 25 študent, občiansky aktivista Prešov
26. Radovan Ondrejka 34 riaditeľ reklamnej agentúry Liptovské Sliače Mgr.
27. Ján Herák 27 sociálny pracovník pre rómske komunity Považská Bystrica PhDr.
28. Peter Vons 57 živnostník, tréner naturálnej kulturistiky Martin PaedDr.
29. Zuzana Nebusová 48 starostka Spišské Tomášovce Mgr.
30. Patrik Mihaľ 41 lekár, chirurg Bardejov MUDr.
31. Hedviga Kurcinová 49 zdravotná sestra Košice Mgr.
32. Anna Vargová 56 marketingová riaditeľka Stupava Ing.
33. Michal Drotován 34 občiansky aktivista Bratislava Mgr. Bc.
34. Obaidullah Mir 47 lekár, urológ Rimavská Sobota MUDr.
35. Richard Drutarovský 44 živnostník, občiansky aktivista Prešov Ing.
36. Peter Jurčovič 62 meteorológ Svätý Jur RNDr.
37. Peter Oremus 39 dobrovoľník, projektový manažér Nitra
38. Miloš Svoboda 55 prokurista Púchov Ing.
39. Marcela Gašová 60 občianska aktivistka Dunajská Lužná
40. Marek Kúdela 41 starosta Hviezdoslavov Mgr.
41. Milan Ján Pilip 35 občiansky aktivista, komunálny poslanec Bardejov Mgr.
42. Milan Kaplan 29 obchodný manažér Michalovce Mgr.
43. Marta Ivanová 50 občianska aktivistka, dobrovoľníčka Levice Mgr.
44. Jozef Lukáč 41 manažér obchodnej skupiny, kresťanský aktivista Záborské Mgr.
45. Marianna Kováčová 34 právnička Zlaté Moravce JUDr.
46. Dušan Dechet 39 strojný inžinier Leopoldov Ing.
47. Vanda Rybanská 47 občianska aktivistka Dunajská Lužná Ing.
48. Rastislav Tešovič 37 právnik, občiansky aktivista Bratislava Mgr.
49. Juraj Lokša 28 občiansky aktivista, exportný manažér Nemecká Mgr.
50. Oľga Jarošová 45 sociálna poradkyňa Slovenský Grob PhDr. Mgr.
51. Jozef Hübel 56 moderátor, publicista, strojný inžinier Bratislava Ing.
52. Milan Potocký 39 redaktor Michalovce
53. Adrián Balog 32 učiteľ Fiľakovo Mgr.
54. Róbert Pajdlhauser 48 manažér logistiky Bratislava Ing.
55. Róbert Halák 38 herec divadla Nová scéna Pezinok
56. Jozef Vydra 55 novinár Bratislava Ing.
57. Peter Hochschorner 63 tréner olympionikov Bratislava
58. Ján Brezovský 58 hlavný kontrolór mesta Hlohovec Ing.
59. Radomír Kizek 38 živnostník, občiansky aktivista Medzany
60. Eduard Čonka 49 projektový manažér pre rómske komunity Levoča Mgr.
61. Jozef Bubnár 28 učiteľ, hudobník Vranov nad Topľou Mgr.
62. Peter Huba 30 právnik Košice Ing. JUDr. PhD.
63. Marek Drimal 43 vysokoškolský pedagóg Dolný Kubín Ing. PhD.
64. Vladimír Polakovič 48 prezident hokejového klubu, živnostník Martin Mgr.
65. Stanislav Irsák 46 advokát, právny zástupca spotrebiteľov Bratislava JUDr.
66. Katarína Ivaničová 52 agronómka Nitrianske Pravno
67. Vojtech Farkaš 59 starosta Sady nad Torysou JUDr.
68. Elena Fatulová 68 ekologická aktivistka, expertka na ochranu vôd Bratislava RNDr.
69. Peter Oláš 41 manažér Šamorín
70. Iveta Nosková 47 administratívna pracovníčka Banská Bystrica
71. Pavol Jusko 51 vysokoškolský pedagóg Bratislava PhDr.
72. Janka Rindošová 37 podpredsedníčka Slovenskej jazdeckej federácie Fulianka
73. Henrieta Hrubá 54 šéfredaktorka časopisu, členka nadácie Výskumu rakoviny Bratislava PhDr.
74. Peter Beták 39 konateľ spoločnosti Humenné Ing. PhD.
75. Roman Fajer 44 lekár, urológ Valaská Belá JUDr. MUDr. Mgr. MBA
76. Roman Hvizdák 40 umelec, výtvarník Púchov
77. Marián Kališ 58 lekár Banka MUDr.
78. Marián Sičák 55 lekár, prednosta kliniky Ružomberok MUDr. PhD.
79. Tibor Kočík 63 špeciálny pedagóg Košice PaeDr.
80. Ľubomír Ježo 58 prednosta mestského úradu Kysucké Nové Mesto JUDr.
81. Iveta Zaremská 67 ekonómka Banská Bystrica
82. Ladislav Mášik 38 právnik Nitra JUDr.
83. Luděk Vrtík 34 manažér starostlivosti o zákazníkov Bratislava Ing.
84. Peter Hrebik 53 terénny sociálny pracovník Stará Ľubovňa
85. Vladimír Krátky 56 ekonóm, manažér Bratislava Ing.
86. Pavol Blahovský 46 technik, energetik Nitra Ing.
87. Marcel Mihalik 50 náčelník mestskej polície Piešťany Ing. Mgr.
88. Matej Fabšík 30 občiansky aktivista, energetik Kysucké Nové Mesto Mgr.
89. Ján Budaj 63 predseda Zmena zdola Bratislava
90. Marian Kubala 41 živnostník Čadca
91. František Höger 53 učiteľ Fintice PaedDr. ThLic.
92. Anton Frič 40 občiansky aktivista, fotograf Poprad Mgr.
93. Marián Gális 29 študent politológie Topoľčany
94. Vladimír Feľbaba 26 právnik Prešov Mgr.
95. Tomáš Caban 27 ekonóm, právnik Liptovské Sliače JUDr. Ing.
96. Marian Novota 47 inžinier odpadového hospodárstva, mestský poslanec Malacky Ing. PhD.
97. Matúš Bystrianský 21 študent, občiansky aktivista Dolná Strehová
98. Gejza Farkaš 41 živnostník Rimavská Sobota Ing.
99. Igor Krafčík 52 obchodný zástupca Košice
100. Konštantín Javorský 46 živnostník Humenné Ing.
101. Rastislav Zimmermann 54 štatistik, analytik Bratislava
102. Martin Majdan 28 geodet, kartograf Beluša Ing.
103. Martin Baranovič 52 konateľ spoločnosti Hlohovec Ing.
104. Martin Šebák 44 technik ťažbovej činnosti Snina Ing.
105. Ján Szöllos 50 pastor, geograf Bratislava RNDr. Mgr. CSc.
106. Eduard Mihók 55 učiteľ Rožňava Mgr.
107. Ivan Uhrík 50 predseda pozemkového spoločenstva Banská Bystrica Ing. Bc. PhD.
108. Žaneta Knoteková 41 archivárka, historička, dobrovoľníčka Leopoldov Mgr.
109. Viera Olbertová 55 živnostníčka Krásno nad Kysucou Ing. Mgr.
110. Juraj Pavlík 50 živnostník Dunajská Streda Ing.
111. Patrik Lupták 39 podnikateľ Ružomberok
112. Peter Hubáček 48 zdravotnícky záchranár Nitra Bc.
113. Viktor Gažo 62 živnostník Pezinok
114. Henrich Haščák 39 advokát Bratislava JUDr.
115. Henrieta Petrincová 54 živnostníčka, občianska aktivistka Banská Bystrica
116. Dagmar Pupalová 42 lektorka, umelkyňa, herečka v ochotníckom divadle Bratislava
117. Eva Ivanovová 35 živnostníčka Prievidza Ing.
118. Lukáš Lampart 30 podnikateľ Bratislava
119. Štefan Goron 38 montážny pracovník Hencovce
120. Patrik Mečár 32 živnostník Lukáčovce Mgr.
121. Róbert Sitár 26 šéfredaktor, občiansky aktivista Nitra
122. Milan Tomík 48 systémový inžinier Trnava Ing.
123. František Kováč 56 živnostník Žiar nad Hronom Ing.
124. Erik Bukna 32 vedúci prevádzky reklamnej spoločnosti Turčok
125. Andrej Holič 28 manažér EÚ projektov Bratislava Bc.
126. Roman Szilágyi 34 projektový manažér Košice Mgr.
127. Jaroslav Hupka 43 obchodník, technik Púchov Ing.
128. Roman Vaňo 50 stavebný inžinier, podnikateľ Trenčín Ing.
129. Marian Koláček 42 vodič MHD Prievidza
130. Ján Čičmanec 45 konateľ spoločnosti Koš
131. Tomáš Štark 54 manažér Košice Ing.
132. Róbert Mačej 36 riaditeľ spoločnosti Prešov
133. Milan Beňo 70 súkromne hospodáriaci roľník Turany Ing.
134. Adrián Cupák 33 právnik Svidník Mgr. Ing.
135. Pavol Leško 53 technik Prešov
136. Štefan Tomáš 45 enviromentalista Michalovce Ing.
137. Anna Jakubíková 57 živnostníčka, lektorka enkaustiky Púchov
138. Jozef Halka 40 podnikateľ v stavebníctve Rabčice
139. Michal Kravčík 59 predseda OZ Ľudia a voda Košice Ing. CSc.
140. Igor Hraško 43 poslanec NR SR Blatnica Ing.
141. Janka Šípošová 66 poslankyňa NR SR Bratislava PhDr. CSc.
142. Peter Pollák 42 poslanec NR SR Levoča Mgr. PhD.
143. Helena Mezenská 42 poslankyňa NR SR Poprad Mgr.
144. Ján Mičovský 60 poslanec NR SR Humenné Ing. CSc.
145. Richard Vašečka 42 poslanec NR SR Svederník Mgr.
146. Eva Horváthová 40 poslankyňa NR SR Bratislava Prof. MUDr. PhD. MPH
147. Martin Fecko 53 poslanec NR SR Prešov Ing.
148. Jozef Viskupič 39 poslanec NR SR Trnava Mgr.
149. Erika Jurinová 44 poslankyňa NR SR Nižná Ing.
150. Igor Matovič 42 poslanec NR SR Trnava Mgr.

Kandidátku SAS vedie predseda Richard Sulík.
1. Richard Sulík
2. Mgr. Ľubomír Galko
3. Ing. Jana Kiššová
4. RNDr. Jozef Mihál
5. Ing. Eugen Jurzyca
6. Jozef Rajtár Dip Mgmt
7. Lucia Nicholsonová
8. Mgr. Martin Poliačik
9. RNDr. Karol Galek MSc.
10. Doc. PhDr. Martin Klus PhD. MBA
11. JUDr. Alojz Baránik
12. Mgr. Natália Blahová
13. Mgr. Juraj Droba MBA, MA
14. Mgr. Renáta Kaščáková
15. MUDr. Peter Osuský CSc.
16. Ing. Miroslav Ivan
17. RNDr. Anna Zemanová
18. Mgr. Branislav Gröhling
19. Ing. Milan Laurenčík
20. Mgr. Ondrej Dostál
21. Ing. Vladimír Sloboda
22. Mgr. Jana Cigániková
23. Bc. Radoslav Pavelka
24. Mgr. Michal Bróska
25. RNDr., Ing. Marián Viskupič
26. Mgr. Jakub Nedoba
27. Ľuboš Samák
28. Ing., Mgr. Stanislav Fořt
29. Pavol Kubiš
30. Bc. Ivan Kuhn MA
31. Ing. Miroslav Žiak
32. Mgr. Vladimír Halaj
33. Mgr. Anna Paľovová
34. PhDr. Iveta Pospíšilová
35. Ing. Andrej Buday
36. Ing. Michal Uherčík
37. Ing. Juraj Blusk
38. JUDr. Jozef Pajer
39. Ing. Ľudovít Beťko
40. Ing. Ján Rudolf PhD.
41. Mgr. Marek Juro
42. JUDr. Antónia Mikulíková
43. Mgr. Monika Kozelová
44. Ing. Pavol Líška
45. Mgr., Ing. Peter Cmorej
46. Martin Šušol
47. Milan Blaho
48. Mgr. Jarmila Tesková
49. Ing. Peter Jurčo
50. Ing. Ladislav Matejka
51. Ing. Lukáš Ranik
52. Ing. Juraj Jevin
53. Ing. Tomáš Galo
54. Ing. Boris Kačáni
55. Ing. Vladimír Poruban
56. Ing. Alexandra Bernáthová
57. MUDr. Zaher Mahmoud
58. Ing. Zlata Holubová
59. RNDr. Ľudmila Zajacová CSc.
60. Polat Elalmis
61. JUDr. Soňa Tchirová
62. Mária Urbanová
63. Ing. Roman Hudík
64. Ing. Jozef Klink
65. Ing. Štefan Pecen
66. Ivan Husár
67. Ing. Marian Páleš
68. Ing. Ivo Nemčič
69. Ing. Lucia  Rennerová
70. Ing. Róbert Klimo
71. Doc. MVDr. Ivan Holko PhD.
72. Ing. Ján Karman
73. Ing. Ondrej Kvasnica PhD.
74. Mgr. Jozef Kramec
75. Bc. Igor Prieložný
76. Edita Anthony
77. Ing. Teodor Dlužanský
78. MUDr. Jozef Strelinger PhD.
79. Mgr. Peter Zika
80. Ing. Rudolf Klimek
81. Štefan Nemlaha
82. Ing. Juraj Štít
83. Ing. Michal Kováč
84. Viktor Muránsky
85. Ing. Peter Pacek
86. Mgr. Ľudmila Šimková Filipovičová
87. Marián Takács
88. Róbert Šuník
89. Mgr. Vladimír Hojstrič
90. Zuzana Pobiecka Lodi‐Fé
91. MUDr., RNDr. Ľudovít Paulis PhD.
92. MUDr. Peter Kalist MPH
93. Ing. František Kováčik
94. Mgr. Marianna Mašátová Haliaková
95. JUDr. Andrea Andrášiová
96. Michal Smolka
97. Selim Hikmet
98. Ing. Drahomír Krčmárek
99. Richard Sklenka
100. Ing. Peter Wachter
101. Mgr. Monika Albertiová
102. Ing. Martin Klementis
103. JUDr. Jozef Boledovič
104. Roman Noga
105. Ing. Peter Briestenský
106. PaedDr. Radoslav Ruščák
107. Vendelín Krivačka
108. Peter Nagy
109. Márius Nemčík
110. Mgr. Peter Struhačka
111. Ing. Marián Kundráth
112. Juraj Lednický
113. BSBA Milan Lörinc
114. Martin Pravda
115. Ing. Ľubomír Pätoprstý
116. Mgr. Víťazoslav Kopanica
117. PhDr. Vladimír Škarpíšek
118. Jozef Kanuščák
119. Milan Šalko
120. Peter Križan
121. Peter Hradický
122. Dušan Vajda
123. Emil Sútor
124. Ing. Tomáš Molnár
125. Miloš Domorák
126. MVDr. Tibor Bindas
127. Ing. Juraj Šantavý
128. Ing. arch. Ján Tvrdoň
129. Mgr. Marek Lukáč
130. Mgr. Martin Pilnik
131. Ing. Vladimír Blahút
132. Ing. Miroslav Stanovčák
133. Vladimír Bučko
134. Tomáš Bilik
135. Ing. Peter Kolár
136. Bc. Daniel Kravec
137. Mgr. Ľubica Lehotská
138. Ing. Ivan Hodoši
139. Bc. Martin Tlachač
140. PhDr. Michal Albert PhD.
141. Ing. Ingrid Šabíková PhD.
142. Ľudovít Kraus
143. Martin Lazarák
144. Andrej Kažimír
145. Milan Dobrovodský
146. JUDr. Dagmar Valovičová
147. Bc. Marek Krupa
148. Mgr. Tibor Kramár
149. Ing. Karol Uváčik
150. Ing. Branislav Bosák

Kandidátku SDKÚ-DS vedie Pavol Frešo.
1. Pavol Frešo Ing. , Bc. Predseda VÚC Bratislava
2. Milan Roman Ing. Ekonóm Skalica
3. Martin Turčan Ing. Viceprimátor mesta Banská Bystrica Banská Bystrica
4. Juraj Káčer Ing. Manažér Bratislava
5. Matej Žiliak Mgr. , Bc. Podnikateľ v stavebníctve Žilina
6. Ján Spevár Bc. Manažér Handlová
7. Filip Lackovič Mgr. Politológ Senica
8. Barbora Oráčová PaedDr. PhD. Pedagogička Bratislava
9. Katarína Čižmárová Doc. , RNDr. CSc. Vysokoškolský pedagóg- výskumný pracovník Banská Bystrica
10. Lukáš Tisoň Mgr. Právnik Skalica
11. Anton Kupšo JUDr. Advokát Vysoká nad Kysucou
12. Natália Novitzká Mgr. Živnostník Košice
13. Dušan Ježík Mgr. Mediátor Trenčín
14. Valerián Potičný MUDr. MPH Lekár- chirurg Bratislava
15. Július Piliar Podnikateľ Háj
16. Tibor Maťaš RNDr. Pedagóg Banská Bystrica
17. Peter Ottinger MUDr. Odborný lekár Piešťany
18. Ján Odzgan Mgr. Psychológ Bratislava
19. Roman Hrnčirík Ing. Riaditeľ a.s. Holíč
20. Peter Húska Mgr. Politológ Bratislava
21. Slavomír Frešo IT špecialista Bratislava
22. Anton Bajzík Ing. Konateľ spoločnosti poľnohospodárskej prvovýroby Ilava
23. Ján Keselý Mgr. , Ing. Právnik Bratislava
24. Juraj Štekláč MUDr. , PhD. Lekár – Internista, endokrinlóg Bratislava
25. Judita Vavreková Ing. Vládny audítor Košice
26. Štefan Maceják PhDr. , PhD. Vedúci odboru školstva Žiar nad Hronom
27. Matúš Molitóris Mgr. Manažér Banská Bystrica
28. Ján Brozman Ing. Starosta obce, Dozorca Východného dištriktu Evanjelickej cirkvy a. v. na Slovensku Drienovská nová Ves
29. Zuzana Maršalová Boriková Živnostník- finančný poradca Ludanice
30. Dagmar Rajčanova Ing. Projektový manažér pre životné prostredie Banská Bystrica
31. Karol Gut MUDr. Lekár- gynekológ Levoča
32. Martin Gácik PhDr. Živnostník- obchod Bytča
33. Michal Jánošík Ing. Živnostník, ekonóm Holíč
34. Peter Bača Mgr. Konzultant v oblasti marketingu a predaja Nové Mesto nad Váhom
35. Ján Kokorák Dr.Phil. Historik Matejovce nad Hornádom
36. Tomáš Cmero PhDr. Konateľ, CEO Trnava
37. Vojtech Menyhárt Starosta Pavlovce
38. Vladimír Daniš PaedDr. Dozorca Zd ECAV Bratislava
39. Zuzana Barciová Diplomovaná operačná sestra Bratislava
40. Radovan Jonáš Bc. Sociálny pracovník pre rómske komunity Banská Bystrica
41. Daniel Vidovič MUDr., Mgr., MSc. Lekár Skalica
42. Rajmund Fiala Živnostník- distribútor Košice
43. Martin Halás Ing. Ekonóm Bratislava
44. Rastislav Jusko Operátor výroby, študent Kapušany pri Prešove
45. Ladislav Štibrányi doc. Ing. CSc. Vysokoškolský pedagóg Bratislava
46. Michal Mráz Grafik Žilina
47. Zdeněk Kamhal Pracovník SBS Ružomberok
48. Gabriela Emrichová PaedDr. Riaditeľka školy Sekule
49. Dominika Vrbická Vodný záchranár Bratislava
50. Marta Černá RNDr. Predsedníčka fóra spotrebiteľov Bratislava
51. Zuzana Lukáčová MUDr. Lekár – dermatológ Chorvátsky Grob
52. Richard Čermák Mgr. Živnostník – bezpečnostný technik Rovensko
53. Patrik Štofej Ing. Ekonóm Brekov
54. Miroslav Jobus Mgr. Odborný poradca Holíč
55. Lukáš Dobrocký Bc. PR špecialista Bratislava
56. Dávid Holý Mgr. Právnik Bánovce nad Bebravou
57. Martin Šarmány Podnikateľ Bratislava
58. Marianna Vaculková Vedúca predajne mobilného operátora Gbely
59. Vladimír Hronský Ing. Enológ Bratislava
60. Janka Žilová Mgr. Starostlivosť o nezamestnaných Banská Bystrica
61. Jana Planková MUDr. Lekár – pediater Senica
62. Dagmar Irena Burcelová Živnostník – financie a správa majetku Bratislava
63. Peter Trstenský Ing. Ekonóm Bratislava
64. Ivana Hromádková Mgr. Špeciálny pedagóg Handlová
65. Michal Polák Podnikateľ Bratislava
66. Peter Novák Ing. Invalidný dôchodca Zvolen
67. Peter Mucha Robotník Tovarníky
68. Vanda Demčáková Bc. Učiteľka – ZUŠ Bratislava
69. Nikola Štrbáková Asistentka Budmerice
70. Tomáš Husár Aktivista – životné prostredie Bratislava
71. Oľga Dzurková MUDr. Lekár – otorhinolaryngológ Bratislava
72. Matej Králik Živnostník – stavbár Hvozdnica
73. Patrícia Forrová Bc. Ekonómka Bratislava
74. Lukáš Kamenistý Ing. Vedúci referátu Chropov
75. Pavol Dobrota Manažér Bratislava
76. Branislav Bednárik Strojník Štefanová
77. Martin Černý Mgr. Podnikateľ Jarovce
78. Miloš Skatulok Mgr. Štátny zamestnanec Bytča
79. Mário Borza Ing. Medzinárodný logistik Bratislava
80. Zuzana Maxianová Tobiašová Mgr. Predavač Pezinok
81. Erika Kožáková Lekár – praktický lekár pre dospelých Bratislava
82. Patrícia Krchňavá Bc. Živnostník – sprostredkovanie obchodu a služieb Skalica
83. Ladislav Bartoš Ing. Ekonóm Bratislava
84. Adrián Kapustík Podnikateľ v realitách Badín
85. Pavel Chropovský Bc. Technický pracovník Bratislava
86. Martin Kríž Mgr. Podnikateľ – energetika Humenné
87. Peter Juhász Tréner jazdectva Bratislava
88. Celestín Černák Mgr. Manažér Handlová
89. Peter Zubek Technik Bratislava
90. Július Mráz Bc. Študent Popudinské Močidľany
91. Vladimír Kocúr Ing. Konzultant Brodské
92. Marta Prívarová Čujdíková Živnostník – sociálna oblasť Petrovice
93. Andrej Dobrocký Ing. Finančný poradca Malacky
94. Katarína Gärtnerová Obchodný zástupca Bytča
95. Rudolf Oravec Mgr. Kultúrny pracovník Bratislava
96. Rudolf Machovčák JUDr. Právnik Staškov
97. Ladislav Voľný Mgr. Manažér Bratislava
98. Róbert Lenč Živnostník, hudobný priemysel Vištuk
99. Pavel Schwarz Prijímací technik Bratislava
100. Michal Suchodolinský Študent vysokej školy Bratislava
101. Jana Vaculová Mgr. Sociálny pracovník Jablonica
102. Kvetoslava Sokolová Živnostníčka Bratislava
103. Juraj Horan Ing. Ekonóm Bratislava
104. Štefan Dvorčák Ing. Technik Nižná Slaná
105. Igor Földes Ing. Obchodný manažér Bratislava
106. Milan Kocian Riaditeľ spoločnosti Krakovany
107. Igor Čermák Ing. Gastronóm Bratislava
108. Peter Drgoň Automechanik Trakovice
109. Paulína Gáborčíková Mgr. Asistentka Banská Bystrica
110. Michal Duba Bc. Tréner Bratislava
111. Mirka Fiačanová Čašníčka Handlová
112. Jozef Lulák Živnostník Hliník nad Váhom
113. Miroslav Ovečka Ing. Dôchodca – ekonóm Bratislava
114. Františka Mrázová Administratívny pracovník Popudinské Močidľany
115. Janka Krošláková Ing. Učiteľka SŠ Bratislava
116. Dušan Ružička Elektroinštalatér Kopčany
117. Ivan Tichomír Špecialista starostlivosti o zákazníkov Stupava
118. Viera Haruštiaková Mgr. Sociálny pracovník Bratislava
119. Peter Hromník Pracovník v automobilovom priemysle Turčianske Teplice
120. Dušan Krivjančin Ing. Technik Vranov nad Topľou
121. Silvia Gorásová Bc. Študentka Bratislava
122. Michal Piliar Živnostník,kuriér Turčianské Teplice
123. Michaela Szuščíková Študent Bratislava
124. Ján Dulla Ing. Dôchodca Piešťany
125. Denisa Bednárová Súkromná podnikateľka Bratislava
126. Branislav Andreanský Mgr. Konzultant,ľudské zdroje Hlohovec
127. Ivan Benčík Ing. Dôchodca Bratislava
128. Jana Holíncová Ing. Obchodný asistent Bytča
129. Alena Čermáková Ing. Dizajnérka Bratislava
130. Richard Nagy Prijímací technik Svätý Jur
131. Eva Chrappová Mgr. Asistentka – koordinátorka Bratislava
132. Bohuš Lenčéš Živnostník,médiá a reklama Bratislava
133. Daniel Sojčák Elektrikár Kamenica nad Cirochou
134. Pavol Sukup Gastronóm Banská Bystrica
135. Pavol Andrašík Manažér Bratislava
136. Ján Tabaček Ing. Stavebný inžinier Veľké Rovné
137. Radovan Čajági Zamestnanec, autopriemysel Bratislava
138. Marek Cabadaj Konateľ spoločnosti – podnikateľ Terchová
139. Jozef Ďurovič Profesionálny vodič Bratislava
140. Marek Mikulík Predavač Hvozdnica
141. Martin Kňazovický Poštový doručovateľ Bratislava
142. Jozef Molnár Živnostník Šamorín
143. Igor Doka Ing. Stavebný inžinier Zohor
144. Milan Trstenský PaedDr., Mgr. Správca múzea Bratislava
145. Marek Čorba Mgr. Živnostník, stavbár Okrúhle
146. Juraj Hanulík Hudobný umelec Pezinok
147. Tibor Klema RNDr. Učiteľ ZŠ Košice
148. Jana Némethová Mgr. Art Riaditeľlka ZUŠ Bratislava
149. Martin Gajdoš Ing. Arch Architekt Bratislava
150. Renáta Papšová MUDr. Lekár – psychiater Bratislava

Všetkým kandidujúcim stranám a hnutiam zašleme jednu verejnú otázku, aby si občania mohli zodpovedne urobiť názor. Už čoskoro, sledujte nás.

Zdieľaj tento článok

Páči sa Vám Pán Občan?


Chceme MIER, pridaj sa >

Čo si o tom myslíte? komentujte :)