Rusko môže zničiť USA za menej ako pol hodiny. USA by bolo zničené jadrovou odvetou, aj keby ruské veliteľstvo bolo mŕtve.

thumbnail

Nevšimli ste si, ako sa zmenil postoj Spojených štátov k Rusku v Bezpečnostnej rade OSN? Kde je drzosť a hrubosť? Samantha Powerová sa nesnaží "špiniť" Vitalija Čurkina, a nehovorí s ním ako so zástupcom "porazenej strany"?

Kde je bývalá arogancia a znevažujúci tón? Prečo USA nie sú tak kategorické v názore na Ukrajinu a Sýriu? A čo umožňuje ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi verejne vysloviť vetu, obracajúc sa dvojznačne na svojich amerických protivníkov: "Uvedomujete si, čo ste urobili?"?

Tak začína pomerne obsiahly článok ruskej televíznej spoločnosti Zvezda o možnom jadrovom protiúderu Ruska, ak by USA zaútočili ako prvý. A v materiáli hneď pripomenuli, že sa členovia Vadajského klubu spýtali Putina: "Vy snáď môžete zničiť Spojené štáty do pol hodiny?" Ruský prezident sa na pár sekúnd zamyslel a povedal: "V skutočnosti rýchlejšie ..."

Článok popisuje, že po zrútení Sovietskeho zväzu a zavedeniu unipolárneho sveta Spojenými štátmi sa zdalo, že Rusko nebude schopné asymetricky odpovedať americkým zbraniam. Ukázalo sa, že Rusi boli schopní dovybaviť svoju armádu a ochrániť sa pred nepriateľskými raketami elektronickým bojom, ktoré ich oslepí a urobí z nich bezvýznamnú hromadu šrotu.

"Rusko je jedinou krajinou, ktorá môže zničiť Spojené štáty, pretože Rusi majú možnosti a jadrové zbrane, aby to urobili," cituje článok náčelníka štábu americkej armády generála Marka Millyho.

"Buďme objektívny: jadrová vojna len medzi dvoma krajinami povedie k nepredvídateľnému svetového kataklyzmatu. A posadnutosť Američanov pre "lokálne použitie jadrových zbraní", je totálny nezmysel a utópia, "zdôraznil autor materiálu.

Vlastne je to o primeranosti odpovede. V prípade, že sa USA náhle rozhodnú, že použijú taký preventívny nukleárny útok na Rusko, naivne veria, že zostanú bez trestu. Hlboký omyl. Aj keď sa z ničoho nič zničia všetky veliteľské stanovištia ruskej armády, spustí sa systém Perimeter.

Perimeter bol pôvodne systém samostatného riadenia strategických raketových vojsk. Systém zahŕňa hardvér a softvér, ktorý by umožnil za akýchkoľvek podmienok, aj tých negatívnych, odpáliť rakety. Systém mohol vykonať prípravu a odpal raketových striel, a to aj v prípade, že by boli všetci z obsluhy mŕtvi a nebolo by komu dávať rozkazy. Perimeter mal schopnosť zbierať a spracovať veľké množstvo informácií (stav spojenia, radiačnej situácie), analyzovať zmeny vojenskej a politickej situácie vo svete - nezávisle posúdiť príkazy prijaté po určitú dobu, a na tomto základe vyvodiť záver, že vo svete nie je niečo v poriadku. Keď systém usúdi, že prišiel jeho čas, spustí príkazy na prípravu rakiet. Pričom Perimeter sa nemohol aktivovať v čase mieru.

"Reč je o systéme Perimeter v minulom čase z toho prostého dôvodu, že poznáme iba jeho skorší účel. V súčasnosti je prísne tajný. Vieme len, že modernizovaná verzia povedie k nevyhnutnej odplate, "píše sa v článku.

System Perimeter je dodnes jediným známym "Doomsday Machine" (zbraní istej odplaty), ktorej existencia je oficiálne potvrdená. A Spojené štáty sú si toho dobre vedomé.

Avšak počas posledných piatich rokov vypustil ruský obranný priemysel sériu vojenských prvkov elektronického boja, ktoré sú schopné zrušiť všetky možné útoky potenciálneho nepriateľa z neba, zeme a vody. Napríklad mobilný komplex Ortuť-BM na ochranu pred delostreleckými granátmi riadené rádiom o rozlohe 20 hektárov. Systém Infauna neutralizuje poistky presných striel "vzduch-zem" a "zem-zem" a ovplyvňuje komunikáciu a kontrolu súpera. Letecký komplex Chibiny namontovaný na bombardéry Su-34 a Su-30 CM, sa teraz zúčastňuje operácie vzduchu v Sýrii, aby bolo lietadlo neviditeľné pre Rádioelektronické prostriedky.

Mobilné systémy Krasuha-4 a Moskva-1, čo malo za následok depresiu generálov NATO, paralyzujú útočné a obranné zbrane všetkých typov. Je známe, že komplex Krasuha-4 potláča v okruhu 300 kilometrov špionážne družice, pozemné rádiolokátory a vo vzduchu lietadlá AWACS, čo prakticky ruské zbrane úplne zneviditeľní, popisuje autor.

Autor zdôraznil, že vedome podrobne nepíše o technických možnostiach aké majú k dispozícii ruské strategické raketové vojská, ponorky a strategické letectvo. Avšak dodal, že súčasná ruská kampaň v Sýrii spôsobila šok na Západe, ktorý videl, že Rusko vie používať zbrane.

"Málokto dnes sa odváži svoju agresivitou" vyvolať požiar ". Je to jasné ako z úst amerických generálov, tak aj samotných USA. A je to tak správne - nie je treba riskovať, "dodal autor.

zdroj: prvnizpravy.cz

Zdieľaj tento článok

Páči sa Vám Pán Občan?


Chceme MIER, pridaj sa >

Čo si o tom myslíte? komentujte :)