Putin sa "vysmial" otázke a sľúbil "zaškrtiť" NATO, ak bude naďalej obkľučovať Rusko

thumbnail

Počas sedenia živých otázok a odpovedí ruský prezident Vladimír Putin sľúbil "zaškrtiť" NATO, ak bude pokračovať s obkľučovaním Ruska so zasahovaním do Ukrajiny a Gruzínska.

Hoci mnohí po zvolení Donalda Trumpa očakávajú zníženie napätia medzi Spojenými štátmi a Ruskom, dal Putin jasne najavo, že medzi Moskvou a alianciou NATO žiadne citové puto nie je.

Video

Putinovi položil otázku televízny moderátor Dimitrij Kililov, tj. rovnaký muž, ktorý v minulosti vyjadril obavy, že Donald Trump bude pred nástupom prezidentovania zavraždený. Kisilov tiež tvrdil, že Obamov Biely dom by mohol nastražiť provokáciu na vyvolanie vojny s Ruskom a Sýriou.

"Mám pocit, ako by naša krajina bola zvieraná do kruhového obkľúčenia, osobne cítim určité škrtenie, ako by ma niekto škrtil, cítim, že to je NATO," povedal Kisilov.

Kisilov sa s tvrdením, že NATO sa "šíri ako rakovinový nádor" a chystá sa pohltiť Ukrajinu a Gruzínsko, sa pýtal Putina: "Tak kde je nejaká červená línia? Ako to cítite vy? "

"Veď my môžeme zaškrtiť kohokoľvek, tak prečo máte taký strach?" Odpovedal Putin za mohutného aplauzu publika.

"My strach nemáme, ja žiadny strach nemám a nikto by sa báť nemal," dodal ruský prezident.

Putinovo vyhlásenie prichádza po zúrivej výmene medzi hovorcom amerického ministerstva zahraničia Johnom Kirbym a reportérkou RT Gajane Čičakjanovou, ktoré Kirby hovoril, že "nebude považovať Russia Today (RT) za niečo na rovnakej úrovni ako zvyšok žurnalistov, ktorí predstavujú nezávislé mediálne kanály."

Hovorca ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharova na to reagovala vyhlásením tohto incidentu za "nehanebný" a "hnusný".

Video

zdroj: ac24.cz

Zdieľaj tento článok

Páči sa Vám Pán Občan?


Chceme MIER, pridaj sa >

Čo si o tom myslíte? komentujte :)