Putin nariaďuje spustenie projektu "Dvojhlavý orol" za účelom zničenia ekonomík USA a EÚ

thumbnail

Ruské Ministerstvo zahraničných vecí vydalo jednu z najviac šokujúcich správ od začiatku ukrajinskej krízy, v ktorej oznamuje, že prezident Putin nariadil okamžité zahájenie projektu Dvojhlavý orol, ktorý, keď bude plne zavedený, spôsobí, že všetky dodávky energie sa budú hradiť v zlate, a tým ukončí vládu amerického dolára ako globálnej reverznej meny, čo spôsobí kolaps ekonomík USA aj EÚ. Projekt Dvojhlavý orol, ako sa hovorí v správe, požaduje od Centrálnej banky Ruskej federácie (CBR), aby začala produkciu 5 rublových zlatých mincí obsahujúcich 0,1244 trójskej unce čistého zlata, o priemere 18mm, s razbou dvojhlavého orla so štítom a korunou, ktorá sa stane svetovou alternatívou ako k americkému doláru, tak k euru pri obchodovaní so zásobami energie.

Ako pokračuje správa, veľmi významné je to, že projekt Dvojhlavý orol zahŕňa aj vytvorenie nového "štátneho vyrovnávacieho platobného systému", Ktorý umožní Rusku vystavať nadáciu, ktorá by veľmi skoro mohla vytvoriť alternatívu k bankovému systému spoločnosti SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications - Spoločnosť pre celosvetové medzibankové finančné komunikácie) a dať štátom celého sveta možnosť odstúpiť od amerického dolára a hegemónie USA.

Ako od r 1795 kleslo krytie amerického dolára zlatom:

Dôvodom k Putinovej dnešnej "zúrivej reakcii" a spustenie projektu Dvojhlavý orol bolo, ako hovorí správa, "ilegálne a absurdné" zablokovanie prevodu z ruskej ambasády v Astane (Kazachstan) poisťovacej spoločnosti Sogaz, ktoré vykonala tento týždeň najväčšia americká banka JPMorgan prostredníctvom SWIFT-u. Hovorca Ministerstva zahraničia Alexander Lukaševič na to reagoval týmito slovami :

"Ak týmto krokom chcela americká finančná spoločnosť" zaznamenať body" v očiach Bieleho domu, potom zrejme prestrelila. Washington musí pochopiť : akákoľvek nepriateľská akcia voči ruskej diplomatickej misii predstavuje nielen porušenie medzinárodného práva, ale prináša so sebou tiež protiopatrenia, ktoré nevyhnutne postihne prácu americkej ambasády a konzulátov v Rusku. "

Správa ďalej píše, že Putin nielen zahájil projekt Dvojhlavý orol, ale aj prikázal najväčšej ruskej aj východoeurópskej banke Sberbank, aby zastavila vydávanie spotrebiteľských pôžičiek v cudzej mene, čo je krok, pred ktorým varuje vysoko vplyvný americký finančný web Zero Hedge : "rozbuška, ktorá odníma Rusku voľbu, či má alebo nemá opustiť dobrovoľne petrodolár, ale robí z toho nedobrovoľné riešenie"

Ako hovorí správa, je významné si všimnúť, že SWIFT je "spojivom", ktoré udržuje globálny monetárny systém na americkom dolári, že táto "banka centrálnych bánk" funguje ako prostredník pre výmeny mien, a je ústredným bodom pre transakcie s globálnymi komoditami a energiami spätá s rezervnou menou, ale ruský systém založený na zlate ho " zničí za dva týždne ".

K novej ruskej alternatíve globálneho bankovníctva, ako hovorí správa, sa pripoja aj ďalšie štáty BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika), ktoré sa postavili proti USA i EÚ a jednohlasne a mnohonásobne podporili ruskú pozíciu na Kryme.

Správa ďalej hovorí, že USA teraz musia platiť svojim oligarchom 26 % svojich dostupných daňových príjmov ako úroky a že Európska únia je varovaná, že zastavenie importu ruského plynu ju bude stáť 215 biliónov dolárov. Centrálna ruská banka však bola schopná zvýšiť ruské zásoby zlata na viac ako 1 040 ton, čo ukazuje jej silu voči západným centrálnym bankám, ktoré žijú len z tlačených peňazí.

Ministerstvo prírodných zdrojov (MNR) podľa správy oznámilo, že k podpore projektu Dvojhlavý orol proti nevyhnutnému prudkému odporu USA a EÚ sa už začala produkcia zlata (Projekt Natalka), ktorý je schopný poskytnúť Centrálnej ruskej banke "nekonečnú zásobu" zlata na ďalšie podporenie úspechu tejto novej globálnej meny pre nákupy energetických zásob.

Poznámka:

Rusko má druhé najväčšie zásoby zlata na svete, 12 500 ton (viac ako 400 miliónov uncí). Projekt Natalka v Magadanskej oblasti je pokladaný za jedno z najväčších ložísk zlata na svete, má 32 miliónov uncí preukázaných a pravdepodobné zásoby a celkové zdroje 60 miliónov uncí, a začal výrobu tento mesiac.

Správa Ministerstva zahraničia uvádza aj neblahý fakt, že anexia Krymu je pre USA zámienkou a ospravedlnením eskalácie svojej vojenskej prítomnosti kdekoľvek vo svete, aj vzdialene od Ruska, a že sily NATO plánujú masívnu prítomnosť v kaukazských oblastiach Arménska a Azerbajdžanu, určenú tiež k rozdeleniu Ruska.

Vojnová propaganda USA a NATO proti Rusku je už absolútne absurdná, stačí sa pozrieť napríklad na spravodajstvo NBC News na ospravedlnenie zvyšovania počtu vojsk. Začiatkom týždňa vydala NBC článok s názvom "Cesta po rusko - ukrajinskej hranici neukázal žiadne známky zvyšovania počtu vojska", potom sa všetko obrátilo, a dnes vyšiel článok s názvom "Žiadne známky sťahovania ruských vojsk z ukrajinskej hranice".

NBC News síce nedokáže vysvetliť, ako Rusko môže teraz vykonávať "sťahovanie" svojich vojsk, keď pred pár dňami napísala, že tam nie sú, ale ani neočakáva od svojich divákov, že by si všimli, že ide o vojnové štvanie a pokrytectvo v akejkoľvek forme.

Zdieľaj tento článok

Páči sa Vám Pán Občan?


Chceme MIER, pridaj sa >

Čo si o tom myslíte? komentujte :)

Komentáre

 1. Toms píše:

  Takže sa dá očakávať prudký pokles ceny zlata - možno na úroveň menej ako 400 USD/unca

  1. Toms píše:

   toto je mozny odhad dopadu kvoli produkcii z noveho naleziska. Uz dnes je nadprodukcia zlata voci jeho realnej spotrebe a zlate casy stupania su v koncoch. Cenovu hladinu 400 USD/unca (aka bola prednedavnom) povazujem za normalnu a nie tu dnesnu sialenost (1300) - i ked sa tvrdi ze dnesne naklady na vyrobu jednej unce v mnohych pripadoch prevysuju 650 USD

 2. Jozef Mak píše:

  Ano, Ramzan Kadyrov uz zacal zlate tehlicky uspesne distribuovat vsetkym podriadenym ktori dokazu svoje obete mucit dlhsie ako 3 hodiny. Jeho bojovnikov to motivuje, niektori uz dokonca dokazu mucit a tyrat svoje obete aj viac ako desat hodin. Je teda zjavne ze uz samotna nulta faza projektu dvojhlavy orol dosahuje excelentne vysledky!

  (Ak si to Putin nevsimol, tak zlato uz v kulturnom svete nehra ani zdaleka taku rolu ako kedysi. Ale mozno tym este par Uzbekov ci Turkmenov oslovi, v -stanoch sa zlato totiz dodnes hojne vyuziva zubarmi na platanie kazov a odhnilej skloviny).

  1. minko píše:

   ty si ale truľo tým papirom myslím dolár si ani riť nevytreš!!!!

 3. tv píše:

  fandíme rusom a zlatu..nie ty papierikom od američanov