Komu dáte hlas v prezidentských voľbách ?

Komu dáte hlas v prezidentských voľbách ?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Oficiálni kandidáti na prezidenta

andrej-kiska-facebook
Andrej Kiska. Kandiduje ako občiansky kandidát. Stal sa prvým kandidátom, ktorý kandidatúru oficiálne potvrdil. Je zakladateľom spoločností Tatracredit, Triangel a Quatro v roku 1996 a spoluzakladateľ nadácie Dobrý Anjel v roku 2005.
Gyula-Bardos
Gyula Bárdos. Kandiduje za SMK. Pôsobí vo vedení SMK. Bol dlhoročným poslancom Národnej rady.
helena-mezenska
Helena Mezenská. Vo voľbách v roku 2012 sa stala poslankyňou za stranu OĽaNO. Pracuje tiež ako predsedníčka občianskeho združenia OMBUDSPOT, Združenie na ochranu práv spotrebiteľov v Poprade.
jan_carnogursky
Ján Čarnogurský. Kandiduje ako občiansky kandidát. V minulosti však bol dlhoročným predsedom Kresťanskodemokratického hnutia. Začiatkom 90. rokov bol tiež predsedom vlády Slovenskej republiky.
Jan-Jurista
Ján Jurišta. Kandiduje za KSS. Na prelome tisícročí pôsobil ako slovenský veľvyslanec v Argentíne. V rámci Československej socialistickej republiky pôsobil napríklad v kubánskej Havane.
jozef-behyl
Jozef Behýl. Kandiduje ako občiansky kandidát. Je podnikateľom a občianskym aktivistom. Vlastní realitnú kanceláriu. V rokoch 2000 až 2003 bol členom strany Smer-SD.
Jozef-simko
Jozef Šimko. Je primátorom Rimavskej Soboty.
Milan-Knazko
Milan Kňažko. Kandiduje ako občiansky kandidát. V 90. rokoch bol poslancom parlamentu. Počas prvej vlády Mikuláša Dzurindu bol ministrom kultúry. Spoluzakladal VPN, HZDS, Demokratickú úniu a SDKÚ. V rokoch 2003 až 2007 šéfoval TV JOJ.
milan-melnik
Milan Melník. Kandiduje ako občiansky kandidát. Aktuálne pôsobí na Farmaceutickej fakulte UK v Bratislave. V prezidentských voľbách v roku 2009 kandidoval s podporou ĽS-HZDS.
hrusovsky-kdh
Pavol Hrušovský. Kandiduje ako spoločný kandidát KDH, Mosta-Híd, SDKÚ-DS. Dlhoročný poslanec za KDH, niekoľko rokov bol tiež predsedom tohto hnutia. V rokoch 2002 až 2006 bol predsedom parlamentu, ako aj po páde vlády Ivety Radičovej na jeseň 2011.
radoslav-prochazka
Radoslav Procházka. Kandiduje ako občiansky kandidát. Je poslancom parlamentu, do ktorého sa dostal na kandidátke KDH. Vlani vo februári z tohto hnutia vystúpil.
robert-fico
Robert Fico. Kandiduje za stranu Smer-SD. Od apríla 2012 je predsedom vlády. Šéfoval jej aj v rokoch 2006 až 2010. V roku 1999 založil stranu Smer-SD, ktorej dodnes šéfuje.
martincko
Stanislav Martinčko. Kandiduje za KOS. Je predsedom strany Koalície občanov Slovenska, ktorú zaregistrovali na jeseň 2012.
viliam-fischer
Viliam Fischer. Kandiduje ako občiansky kandidát. Známy kardiochirurg, ktorý urobil na Slovensku prvú transplantáciu srdca.
Zdieľaj tento článok

Páči sa Vám Pán Občan?


Chceme MIER, pridaj sa >

Čo si o tom myslíte? komentujte :)